شمار بیماران کرونایی در استان بوشهر به ۵۴ نفر رسید

بوشهر- ایرنا- دبیر ستاد مبارزه با کرونا دراستان بوشهرگفت: براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مثبت شدن آزمایش ۱۰ نفر از بیماران شمار افراد دارای ویروس کرونا در این استان به ۵۴ نفر رسید.

دکتر سعید کشمیری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: از ۱۰ بیمار جدیدی که نتیجه آزمایش کرونا ویروس آن‌ها مثبت اعلام‌شده است، یکی از آنان مردی ۶۶ ساله ساکن شهرستان دشتستان است که پس از گذراندن دوره درمان از بیمارستان ترخیص و در قرنطینه خانگی به سر می‌برد.

وی با بیان اینکه یک نفر از استان فارس در شهرستان دشتستان میهمان بوده و باعث مبتلا شدن ۴ نفر از میزبانان شده است گفت: این افراد  شامل مردی  ۴۹ ساله ساکن شهرستان دشتستان دارای سابقه بیماری کبدی و کلیوی  و همسرش زنی ۴۵ ساله دارای سابقه بیماری کبدی و مردی ۴۵ ساله هستند که با میهمان مورد مثبت از شیراز در تماس بوده اند که ۲ مورد نخست پس از گذراندن دوره درمان از بیمارستان ترخیص و  در قرنطینه خانگی  به سر می‌برند و یک مورد دیگر هنوز در حال سپری کردن دوره درمان در بیمارستان است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر افزود: بیمار جدید دیگر نیز زنی ۶۷ ساله ساکن کنگان و دارای سابقه بیماری قلبی و عروقی است که پس از گذراندن دوره درمان از بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان ترخیص و در قرنطینه خانگی به سر می‌برد.

وی بیان کرد: بیمار جدید دیگر زنی ۸۳ ساله ساکن کنگان و دارای سابقه بیماری قلبی عروقی است و در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بستری و از حال عمومی خوبی برخوردار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: بیمار جدید دیگر زنی ۷۷ ساله ساکن شهرستان دشتستان و دارای سابقه بیماری قلبی عروقی است که در حال حاضر خیلی بدحال بوده و در ICU بیمارستان شهید گنجی برازجان بستری است.

وی تصریح کرد: بیمار جدید دیگر مردی ۴۱ ساله ساکن بوشهر و فرزند شخص دیگری که قبلاً نمونه آزمایش کرونا ویروس وی مثبت اعلام‌شده است و در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر بستری و از حال عمومی خوبی برخوردار است.

دکتر کشمیری اضافه کرد: بیمار جدید دیگر خانمی ۵۱ ساله ساکن بوشهر دارای سابقه بیماری قلبی عروقی بوده و پس از گذراندن دوره درمان از بیمارستان ترخیص و در قرنطینه خانگی و از حال عمومی خوبی برخوردار است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه آمار فوتی‌های کرونا در استان بوشهر تا کنون به چهار نفر رسیده است افزود: یک بیمار خانم ۸۰ ساله ساکن شهرستان دشتستان نیز که جواب نمونه آزمایش کرونا ویروس وی مثبت اعلام شد فوت کرده است تا کنون نیز برای تدفین وی منتظر جواب نمونه آزمایش بوده‌ایم.

وی بابیان اینکه تا امروز ۵۴ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان تاکنون ۴۰ نفر از آنان با حال عمومی خوب ترخیص شده و در قرنطینه خانگی هستند و ۱۰ نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است، گفت: مردم تردد نکنند، در خانه بمانند و به سفر نروند، دور همی و مهمانی نروند، توصیه‌های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت‌دار شدن به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه و نسبت به قطع زنجیره اقدام شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در تجمع نگرانی‌هایی وجود دارد، تجمع موجب شعله‌ور شدن کرونا است و اگر این بیماری گسترش پیدا کنند ممکن است قابل جبران نباشد.

دکتر کشمیری با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است افزود: هم‌وطنان با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir در طرح غربالگری الکترونیکی تشخیص کرونا شرکت کنند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل بیماری کرونا، خواهشمندم نظام سلامت کشور را همراهی کرده و با ورود اطلاعات صحیح در مسیر شکست ویروس کرونا نقش اساسی داشته باشید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha