روسیه: هدف آمریکا شکست تلاش‌ها برای تثبیت اوضاع سوریه است

مسکو - ایرنا- وزارت امور خارجه روسیه با رد ادعای وزیر امور خارجه آمریکا که روسیه را مقصر در کشته شدن دهها نظامی ترکیه در سوریه خواند، اعلام کرد که هدف آمریکا به شکست کشاندن تلاش‌های روسیه و ترکیه برای تثبیت اوضاع سوریه است.

 به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، یک مقام وزارت امور خارجه روسیه که نام و مقامش ذکر نشده است، در گفت وگو با خبرگزاری ریانووستی سخنان مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا را که گفته است روسیه در قتل دهها سرباز ترکیه ای در سوریه مسئول است را ادعای دروغین و بی اساس خواند. 

 پمپئو روز سه شنبه در یک نشست خبری گفت که آمریکا معتقد است که روسیه مسئول قتل نظامیان ترکیه در سوریه است.

روز هشتم اسفند ماه 34 نظامی ترکیه در منطقه جبل الزاویه استان ادلب سوریه بر اثر حمله هوایی کشته شده و دهها نظامی دیگر نیز مجروح شدند.

مقام وزارت خارجه روسیه گفت: حتی در هنگام شیوع جهانی بیماری کرونا، مقامهای آمریکایی به تبلیغات گسترده ضدروسی ادامه می دهند و اطلاعات کاملا دروغ منتشر می کنند. 

وی افزود: متاسفانه مقامهای امریکایی برای ایجاد اختلاف در همکاریهای روسیه و ترکیه برای حل مسائل سوریه تا مرحله دروغپردازی آشکار سقوط می کنند. 

مقام روس با بیان اینکه این اقدامات تصادفی نیست، اظهار کرد: زیرا آمریکا در ایجاد مناقشه در سوریه شرکت فعال داشت و از هر گونه گروهی که به مبارزه مسلحانه با دولت قانونی این کشور پرداخت حمایت کرد.

وی ادامه داد: حتی مقامهای آمریکایی مدت طولانی برای اعلام گروه داعش به عنوان گروه تروریستی مقاومت کردند و می خواستند از این تروریست ها برای اهداف خود استفاده کنند و تاکنون سعی کرده اند مانع از برقراری صلح در سرزمین سوریه شوند.  

مقام وزارت خارجه روسیه گفت: امروز ما با شرکای ترکیه ای خود به همراه یکدیگر تلاش می کنیم آرامش و ثبات را به استان ادلب بازگردانیم و اظهارات تحریک آمیز مقامهای آمریکایی فقط یک بار دیگر نشان می دهد که آمریکا خواهان ادامه جنگ در سوریه است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha