جلالی خواستار تشدید حمایت روسیه برای رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا شد

مسکو - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه با توجه به شیوع کرونا در ایران، خواستار تشدید حمایت مقامات دولتی و پارلمانی روسیه برای رفع تحریم‌های یکجانبه آمریکا شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از مسکو، «کاظم جلالی» طی تماس‌های جداگانه‌ای با معاون سنای روسیه، رئیس گروه دوستی سنا با مجلس شورای اسلامی، رییس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون و همچنین رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه گفت‌وگو کرد.

سفیر کشورمان در این گفت‌وگوها ضمن تشریح شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران و تلاش‌های صورت گرفته از سوی دولت و مردم ایران برای ریشه‌کن سازی این بیماری گفت: متاسفانه تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، ظرفیت‌های کشورمان به ویژه در بخش بهداشت و درمان را برای مقابله با این اپیدمی فراگیر کاهش داده و کسب و کارهای کوچک را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. 

جلالی با بیان اینکه برای جلوگیری از این فاجعه انسانی که آثار زیانبارش متوجه کل منطقه و جهان خواهد بود نیاز به مساعی مشترک کشورها است خواستار تشدید حمایت مقامات دولتی و پارلمانی روسیه برای رفع تحریم های یکجانبه آمریکا و کمک رسانی به مردم آسیب دیده شد.

مقامات پارلمانی روس هم با تایید ضرورت رفع تحریم‌های غیر قانونی و یکجانبه دولت آمریکا که مردم ایران را از دسترسی به منابع کافی درمانی محروم ساخته است و قول پیگیری این حق ملت ایران از طریق مجامع بین المللی، بر تداوم کمکهای انساندوستانه روسیه برای مقابله با این بیماری تاکید کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha