۲ میلیارد ریال کمک‌ مردم استان سمنان به سیل زدگان سیستان و بلوچستان ارسال شد

سمنان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: ۲ میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردمی جمع‌آوری شده در پایگاه‌های این جمعیت در استان روز پنجشنبه برای هموطنان سیل‌زده سیستان و بلوچستان ارسال شد.

مظفر محمد خانی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲۴ پایگاه هلال احمر استان سمنان کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم به سیل زدگان سیستان و بلوچستان را دریافت کردند و این پایگاه‌ها در شعبه‌های شهرستانی این جمعیت و میدان‌های اصلی هر شهر مستقر است.

وی بیان کرد: اقلام و لوازم بهداشتی شامل موادضدعفونی کننده، مواد غدایی شامل برنج، کنسرو، روغن و نان خشک،کتاب داستان برای کودکان و لوازم ورزشی توسط مردم نوع‌دوست به پایگاه‌های جمعیت هلال احمر استان سمنان تحویل داده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان ادامه داد: پتو، بخاری، چادر و البسه از دیگر اقلامی جمع‌آوری شده در پایگاه‌های جمعیت این استان برای سیل زدگان سیستان وبلوچستان ارسال شد.

وی با اشاره به بارندگی‌های دی ماه و وقوع سیل در سیستان و بلوچستان، تصریح کرد: تامین نیازهای مردم آسیب‌دیده از حوادث طبیعی شامل سیل و زلزله و کمک به آن‌ها یکی از اولویت‌های جمعیت هلال‌احمر استان سمنان است.

محمدخانی تاکید کرد: خیران و سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند برای فرستادن کمک‌های خود به سیل زدگان سیستان و بلوچستان با این جمعیت هماهنگ باشند.

بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که در شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شده بود، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار دادو سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شد.

شرایط در  سیستان و بلوچستان از سایر استان‌ها وخیم‌تر اعلام شد به طوری که میزان بارش‌ها در جنوب استان نسبت به سال گذشته ۲۶ برابر شد و در نتیجه سرریز شدن آب از پشت سدهای استان را در پی داشت.

در سیستان و بلوچستان تعداد ۵۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان درگیر سیل شدند و ۲۰ هزار واحد مسکونی بر اثر جاری شدن سیلاب تخریب کلی و جزئی دید؛ تا جایی که امدادرسانی به روستاهای جنوب سیستان و بلوچستان تنها از طریق بالگرد و یا قایق امکان پذیر بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha