۷۰ درصد مبتلایان به کرونا در شاهرود از مراکز درمانی مرخص شدند

شاهرود- ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: تاکنون نتیجه ۲۷۰ نمونه آزمایشگاهی ویروس کرونا در این شهرستان مثبت گزارش شده و ۷۰ درصد از مبتلایان هم از بیمارستان مرخص شدند.

رضا چمن روز پنجشنبه شمار بهبود یافتگان را ۱۸۹ تن اعلام کرد و افزود: روند بهبودی بیماران در این شهرستان رو به افزایش بوده و  با ۷۰ درصد بهبودی  نسبت به متوسط کشوری از آمار بالایی برخوردار هستیم .

 چمن با تبریک نوروز و همچنین قدردانی از کارکنان ایثارگر در کلیه واحدهای زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود  تصریح کرد:ضمن قدردانی از همراهی مردم ، درخواست می شود که در جهت حفظ سلامت خود، خانواده و اطرافیان، از مسافرت و دید و بازدید پرهیز نمایند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شهروندان خواست با تکمیل اطلاعات خود در سامانه salamat.gov.ir به حفظ سلامت خود و هموطنان کمک کنند.

به گفته وی تکمیل اطلاعات در این سامانه نشانگر میزان مشارکت مردم در جهت حفظ سلامت خود و اطرافیان است.

وی همچنین از شهروندان خواست  پیام‌ها و توصیه ها مبنی بر ضرورت در منزل ماندن را جدی گرفته و از مسافرت های غیر ضروری اجتناب کنند.

حسین شیبانی معاون درمان دانشگاه علوم‌ پزشکی شاهرود هم با بیان اینکه تعداد تخت فعلی اختصاص یافته به کرونا حدود ۴۰۰ تخت معمولی و ۶۰ تخت آی سی یو است، افزود: اکنون ۴۰ تخت آی سی یو و ۱۰۰ تخت معمولی به مجموعه بیمارستان امام حسین (ع) اضافه شده است.

به گفته وی بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برای مقابله با عوارض بحران کرونا آمادگی کامل دارند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا شهرستان شاهرود در روز گذشته ۲۶۱ تن و بهبود یافتگان ۱۷۲ تن اعلام شده بود.

علاوه بر تعطیلی آرایشگاه ها و واحدهای صنفی غیر ضروری  محدودیت های ترافیکی هم از عصر روز شنبه در شاهرود ایجاد شده است.

به گفته معاون بهداشت وزارت بهداشت تا ظهر امروز ۱۸ هزار و ۴۰۷ تن در کشور مبتلا به این ویروس شده  که از این تعداد  هزار و ۲۸۴ تن فوت و  پنج هزار و  ۹۷۹ تن بهبود یافتند.

بر اساس این آمار در استان سمنان آزمایش ۱۶ تن مثبت اعلام شد و در مجموع ۵۹۳ تن به این ویروس مبتلا شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha