شهروندان پایتخت به معنای واقعی کرونا را جدی نگرفته‌اند

تهران-ایرنا-سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر اهمیت مسئولیت فردی در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: هنوز ۵۰ درصد از شهروندان پایتخت به معنای واقعی ابتلا به این بیماری را جدی نگرفته‌اند.

به گزارش روز پنجشنبه سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، سیدمالک حسینی اظهارداشت: شیوع ویروس کرونا در کنار چالش‌ها و تهدیدهایش، ما را در موقعیتی قرار داده که می‌توان از این تهدید فرصت ساخت.  
وی گفت: شیوع کرونا ما را آگاه کرد که باید الگوهای رفتاری‌مان به ویژه در موضوع سلامت و خود مراقبتی را تغییر دهیم. 
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، یکی از ماموریت‌های اصلی این سازمان را مسئولیت‌پذیری اجتماعی عنوان کرد و افزود: تجربه نشان داده مردم‌ ما در چنین موقعیت‌هایی از خودگذشتگی بسیاری دارند.
حسینی بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا و افزایش کار مددکاران و کارکنان گرمخامه‌ها فراخوان جذب نیروی داوطلب را دادیم که بیش از ۴۰ نفر در این فراخوان مشارکت کردند. 
وی ادامه داد: در صورتی این افراد در این فراخوان داوطلب شدند که آگاهانه می‌دانستند با حضور در گرمخانه‌ها و گشت‌های فوریت اجتماعی در صف مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند و خطر ابتلا آنان را تهدید می‌کند. 
حسینی با اشاره به اینکه هم اکنون در گرمخانه‌های شهرداری تهران به بیش از ۲ هزار نفر خدمات شبانه روزی ارایه می‌شود، گفت: مدتی پیش میزبان نماینده سازمان بهداشت جهانی بودیم، وی از اینکه روزانه به این تعداد فرد بی‌سرپناه خدمات ویژه ارائه می‌شد، این اقدام را قابل تحسین دانست و از شهرداری تهران به خاطر این خدمات قدردانی کرد. 
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه در این بحران و اتفاقات این چنینی توجه به مسئولیت فردی اهمیت بسیاری دارد، عنوان کرد: هنوز تعدادی از شهروندان شیوع ویروس کرونا را جدی نگرفته‌اند. 
وی افزود: طبق آخرین نظر سنجی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران هنوز ۵۰ درصد از شهروندان تهرانی به معنای واقعی ابتلا به این ویروس را جدی نگرفته‌اند. 
حسینی با اشاره به اینکه تاکنون اطلاع‌رسانی‌های خوبی در خصوص ویروس کرونا انجام شده است، اظهارداشت: در شهرداری تهران بیش از ۴۰ هزار نفر در حال خدمت شبانه‌روزی به شهروندان هستند.
وی گفت: این افراد بنا به نوع خدمتی که می‌کنند در معرض خطر ابتلاع به ویروس کرونا هستند و همه کارکنان و مدیرانی که در خط مقدم‌ مبارزه با کرونا قرار دارند امسال برای حفاظت از سلامت شهروندان تعطیلات نوروزی نخواهند داشت.
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به خدمات این سازمان به کودکان کار افزود: این کار نه از حیث وظیفه بلکه در چارچوب مسئولیت‌پذیری اجتماعی است و در هفت روز گذشته بیش از یکهزار و ۴۰۰ پرس غذای گرم و انواع تجهیزات و امکانات حفاظتی بین کودکان زباله‌گرد توزیع شد. 
حسینی بیان کرد: شهرداری تهران با همکاری داوطلبانه روانشناسان همکار با یکی از موسسات در حوزه روانشناسی و مشاوره در دو سطح عموم شهروندان و ویژه کارکنان شهرداری تهران و خانواده‌های آنان خدمات رایگان مشاوره کاهش اضطراب ارائه می‌دهد. 
وی افزود: همچنین همکاران ما در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی با همکاری سازمان میادین میوه و تره بار، میوه شب عید ۳ هزار سالمند را برای سهولت دسترسی آنان، تامین کرده و درب منازلشان تحویل دادند.
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران تاکید کرد: با همه مشکلات، نگهداشت اجتماعی شهر در شرایط مطلوبی است و در شرایط سخت کنونی می‌توانیم به مردم اطمینان بدهیم که از افراد بی‌پناه محافظت خواهیم کرد.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده تا ۲۸ اسفند از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجموع مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۳۶۱ نفر رسیده است که از این تعداد پنج هزار و ۷۱۰ نفر بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و یک هزار و ۱۳۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha