۲۹ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۵
کد خبرنگار: 2183
کد خبر: 83721000
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کاهش ۴۰ درصدی مصرف بنزین در مازندران

ساری - ایرنا - مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری مازندران گفت: مصرف بنزین در استان اسفندماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۰ درصد کاهش داشته است.

سبحان رجب پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اسفند ماه سال ۹۷ روزانه سه میلیون لیتر بنزین در استان مصرف می شد که این رقم امسال با کاهش ۴۰ درصدی روبرو بوده است. 

وی یکی از دلایل این کاهش مصرف بنزین را پایین آمدن سطح تردد عمومی و کاهش مسافرت و جابه جایی در استان عنوان کرد و افزود: ریشه این کاهش را باید در اطلاع رسانی ها پیرامون مسئله شیوع ویروس کرونا دانست. 

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری همچنین اظهار داشت ، در مورد سوخت نفت گاز یا گازوئیل نیز نسبت مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۰ درصد کاهش داشتیم.

رجب پور کاهش مصرف سوخت را ناشی از فهم درست شرایط توسط مردم عنوان کرد و از مردم خواست تا با پیوستن به پویش ماندن در خانه سهم خود در مقابله با ویروس کرونا را ادا کنند تا به زودی از این شرایط بحرانی خارج شویم. 

وی همچنین به میزان ذخیره سوخت در مازندران اشاره کرد و افزود به میزان کافی سوخت ذخیره شده است و هیچ نگرانی تا پس از ایام نوروز برای توزیع سوخت در استان وجود ندارد. 

تشدید ضدعفونی جایگاه های سوخت در ایام نوروز 

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مازندران منطقه ساری به اقدامات این شرکت در مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: تمامی جایگاه‌های سوخت استان در طول شبانه روز هر ۲ ساعت برای کرونازدایی ضد عفونی می‌شود.

رجب پور با اشاره به اینکه عملیات ضدعفونی ایام نوروز نیز ادامه خواهد داشت ، افزود: ضدعفونی جایگاه های سوخت با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد و نظارت ها بر جایگاه ها نیز مستمر و شدیدتر می شود. 

وی با بیان اینکه ضدعفونی جایگاه های سوخت مازندران به تمامی جایگاه داران ابلاغ شده است ، گفت : شرایط سلامت جایگاه های سوخت استان به صورت شبانه روزی بررسی می شود. 

استان مازندران دارای ۲۱۳ جایگاه سوخت است که ۱۲۶ مورد آن مربوط به سوخت بنزین بوده و باقی جایگاه های گاز طبیعی است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha