استمرار جریان علم‌آموزی مرهون فرهنگیان و دانشگاهیان است

تهران-ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تعطیلی مدارس و دانشگاه ها به علت شیوع ویروس کرونا موجب نشد تعلیم و تعلم در ایران تعطیل شود و استمرار جریان علم‌آموزی در کشور، مرهون فرهنگیان و دانشگاهیان است.

به گزارش روز پنجشنبه مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در نامه سعیدرضا عاملی خطاب به معلمان مدارس و اعضای هیأت علمی دانشگاه ها آمده است: درود بر معلمان و استادان گرامی که در روزهای تعطیلی مدارس و دانشگاه ها دلسوزانه و مشفقانه و با گذشت از اوقات فراغت خود چراغ تعلیم و تعلم را روشن نگاه داشتند و بدون شک ملت قدرشناس ایران، این تلاش‌ها را با دیده سپاس و احترام می‌نگرد و قدردان معلمان و اساتیدی است که با احساس مسئولیت نگذاشتند چرخه علم‌آموزی کم فروغ شود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرده است: این تلاش موفقیت آمیز از آنجا ناشی می‌شود که ریشه همه پیشرفت‌ها و موفقیت‌ها در استمرار جریان تعلیم و تعلم و حل مسائل اساسی کشور و معلمین و اساتید توانمند، متخصص، مومن، مسوولیت پذیر و دلسوز است که به صورت خستگی ناپذیر صحنه دانش پروری را شاداب و شکوفا می کنند.
عاملی می افزاید: جامعه علمی کشور از هوش و خلاقیت همراه با سازگاری اندیشمندانه با شرایط متفاوت برخوردار است و به خوبی آزمون خود را در بهره گیری از عقلانیت سیستمی و استفاده مفید از فنآوری های جدید با موفقیت به ثمر رساندند. همین جا لازم می دانم از سرکار خانم شهیمه صفایی معلم بزرگوار گیلانی که در سن ۶۷ سالگی صمیمانه و بدون هیچ تکلفی در سنگر آموزش ادای وظیف می‌کنند و از امکانات فنآوری های جدید به خوبی و موثر استفاده می کنند، تشکر خاص داشته باشم.
وی با تقدیر از تلاش های وزرای، بهداشت، آموزش و پرورش و علوم در این نامه آورده است: همچنین از تلاش های مدبرانه حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، و نمکی وزیر خستگی ناپذیر بهداشت و درمان، و دکتر ستاری معاونت علم و فناوری رییس جمهوری تشکر و قدردانی ویژه دارم و از خدای سبحان برای همه کارگزاران علم و دانش سالی سراسر نعمت و رحمت همراه با سلامتی و موفقیت را آرزومندم. بطور حتم با توان بالا و والای متخصصین کشور عزیزمان شاهد ایرانی به مراتب قدرتمندتر از گذشته خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پیش از این تلاش های جامعه پزشکی و جهادگران مردمی در مبارزه با شیوع کرونا تقدیر کرده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha