وزیر علوم از اقدامات فناورانه دانشگاه‌ها تقدیر کرد

تهران-ایرنا- وزیر علوم در نامه‌ای به معاون پژوهش این وزارتخانه از تلاش مجموعه پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها برای استمرار و ارتقای دستاوردها و داشته‌های فنآورانه علمی قدردانی کرد.

به گزارش روز پنجشنبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در نامه منصور غلامی آمده است: مایه افتخار و مباهات است که به‌رغم تمامی چالش‌ها و تنگناهایی که از طرف نظام سلطه برای منکوب کردن و به حاشیه بردن جنبش علم و فناوری ایران اسلامی انجام می‌گیرد، همچنان شاهد دستاوردها و داشته‌های تحسین‌برانگیزی هستیم که مورد گواهی و تأیید مجامع علم‌سنجی جهان است.

در ادامه این نامه آمده است: در سال جاری، هنگام تقدیم گزارش فعالیت‌ها در چند سال اخیر به محضر مقام معظم رهبری، ایشان پیشرفت‌های گزارش‌شده را بسیار خوب دانسته‌اند و رییس جمهور محترم نیز دستاوردهای حاصل‌شده را تقدیر کرده‌اند.

در بخش دیگری از نامه غلامی به معاون پژوهشی آمده است: فرصت مغتنمی است تا تلاش و همت جناب‌عالی، دکتر کشمیری، روسای دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری و تمامی همکاران عرصه پژوهش و فناوری را تحسین کنم که خود به منزله تحسین و گرامی داشتن جایگاه علم و اندیشه است.

وی ادامه داد: بر این باوریم که قدر دانستن و حرمت نهادن به تلاش و جوشش‌های افرادی که در مسیر تعالی دانایی و توانایی علمی توان خود را به کار گرفته و عمر گرانمایه را به دور از هر هیاهوی ناصواب و بی‌مایه صرف می‌کنند، کاری است شایسته؛ زیرا چراغی فرا راه اعضای جوان خانواده بزرگ نظام علمی و پژوهش و فناوری کشور می‌افروزد که خواستن توانستن است را به نمایش می‌گذارد و نشان می‌دهد که با تلاش مستمر می‌توان در گرداب ناملایمات و مرارت‌های پرشمار همچنان شاهد درخشش و رویش‌های تازه‌تری بود.

غلامی در بخش انتهایی این نامه تاکید می‌کند: وظیفه خود می‌دانم تلاش و همّت عزیزان عرصه علم و پژوهش را ارج نهم و برای جناب‌عالی که با اعتماد به نفس، حُسن خلق، و امیدآفرینی تمامی مساعی خود را در نیل به اهداف توسعه علمی کشور صرف می‌کنید از درگاه ایزد منّان تندرستی، سرفرازی و کامیابی را آرزو کنم.

منصور غلامی گزارشی در خصوص عملکرد یک ساله گذشته آموزش عالی کشور برای مقام معظم رهبری ارسال کرد که ایشان پس از مطالعه آن، طی یادداشتی کوتاه مرقوم فرمودند: "پیشرفت‌های گزارش شده بسیار خوب است؛ هر دو نکته‌ای که در ذیل گزارش آمده است وزارت علوم و دیگر بخش‌های مربوط دنبال کنند. "

در ماه های اخیر، حسن روحانی، رییس جمهوری نیز پس از دریافت گزارش مکتوب وزیر علوم و نیز در چند اظهارنظر و سخنرانی از جمله سخنان خود در جشنواره بین المللی خوارزمی در اواخر بهمن ماه از پیشرفت های علمی کشور در سال های اخیر قدردانی کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha