نانوایی‌های خلخال در تعطیلات نوروز تعطیل نمی‌شوند

اردبیل - ایرنا - رییس اداره صنعت ،معدن و تجارت خلخال گفت: در تعطیلات نوروز همه نانوایی‌های این شهرستان باز بوده و به پخت نان مورد نیاز مردم اقدام خواهند کرد.

سیدناصر میرمرسلی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امسال به جای انتخاب نانوایی‌های کشیک برای پخت نان در تعطیلات نوروز همه نانوایان ملزم به پخت نان روزانه خود در تعطیلات در پیش رو بوده و نانوایان خلخال فقط صبح روز جمعه فردا اول فروردین ماه تعطیل خواهند بود.

او گفت: همه نانوایی‌های دولتی و آزاد پز خلخال موظف به پخت نان از بعدازظهر روز جمعه طبق روال قبلی بوده و از مردم شهرستان درخواست می‌شود نسبت به تهیه نان مورد نیاز برای صبح روز اول فروردین ماه امروز اقدام کنند.

وی با بیان اینکه با نانوایان متخلفی  که به دستورالعمل کارگروه ساماندهی آرد و نان خلخال توجه نکنند برخورد قانونی صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: تنها نانوایانی که ۲ روز تعطیل ماهانه آنها در نیمه اول فروردین سال که در تقویم سالانه منظور شده مجاز به تعطیلی این ۲ روز بوده و سایر نانوایی‌ها ملزم به پخت نان در تعطیلات نوروزی هستند.
رییس اداره صنعت ،معدن وتجارت خلخال گفت: تمهیدات لازم برای تامین آرد مورد نیاز نانوایی‌ها در صورت نیاز به افزایش زمان پخت نان صورت گرفته و انتظار از دستگاه‌های بازرسی تشدید نظارت در این ایام است.
وی با بیان اینکه پخت نان روغنی تنها برای نانوایان دارای پروانه پخت این نوع نان مجاز است، افزود: در صورت مشاهده پخت نان روغنی از سوی سایر نانوایان فعال در عرصه پخت نان این شهرستان از طریق دستگاه‌های بازرسی و نظارتی اداره صنعت ،معدن و تجارت ،اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی برخورد خواهد شد.

وی از ممنوعیت صدور هرگونه پروانه فعالیت جدید برای ایجاد و راه‌اندازی نانوایی‌های سهمیه‌پز دولتی در این شهرستان خبرداد و ادامه داد: این کار در راستای اجرای دستورالعمل سازمان صمت استان اردبیل مبنی بر ممنوعیت راه‌اندازی نانوایی جدید دولتی‌پز در استان صورت می‌گیرد.

وی گفت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه دستورالعمل جدید نحوه فروش و تحویل نان به همه نانوایی سطح شهرستان ابلاغ شده و نانوایی‌ها با لحاظ همه موازین بهداشتی در نظر گرفته شده اقدام به تحویل نان به مشتریان خواهند کرد. 
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha