مدیر اندیشکده امنیتی پاکستان: ادامه تحریم ایران سیاستی بی رحمانه است

اسلام آباد - ایرنا - مدیر اجرایی مرکز پژوهش و مطالعات امنیتی پاکستان (CRSS) در واکنش به تحریم های جدید ضدایرانی کاخ سفید همزمان با گسترش شیوع کرونا، گفت: سیاست بی رحمانه تحریم آمریکا ادامه دارد در حالی که ملت ایران از قبل با تحریم های اقتصادی واشنگتن مواجه است.

«امتیاز گُل» از کارشناسان مشهور مسائل امنیتی پاکستان روز پنجشنبه در شبکه اجتماعی توییتر، به صحبت های اخیر وزیر امور خارجه آمریکا و تکرار مواضع مرتبط با تداوم فشار حداکثری علیه ایران، اشاره کرد و آن را ادامه سیاست زشت در بُعد روابط میان کشورها و پاسخ آنها به یکدیگر توصیف کرد.

وی افزود: تحریم های جدید آمریکا در حالی اعلام شد که جمهوری اسلامی ایران در حال مبارزه کرونا است، ویروسی که بیش از یک هزار نفر در این کشور قربانی گرفته و هزاران نفر دیگر نیز مبتلا به این بیماری شده اند.

امتیاز گُل تاکید کرد: چه چیزی می تواند ناخوشایندتر از زورگویی علیه ملتی باشد، جایی که تحریم های اقتصادی آمریکا از قبل آنان را نشانه رفته و اکنون گسترش شیوع ویروس کرونا نیز زندگی این ملت را فلج کرده است با این وجود سیاست بی رحمانه آمریکایی ها متوقف نمی شود.

وی اظهارات اخیر «آلیس ولز» دستیار معاون وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر توصیه او به کشورها درخصوص مدیریت شیوع کرونا بدون اشاره به دو کشور مهم غرب و شرق آسیا یعنی ایران و چین، را مورد سرزنش قرار داد و افزود: صحبت های آلیس ولز بسیار حیرت برانگیز است، وی هیچ اشاره ای به ایران و چین نمی کند در حالی که این دو کشور طی هفته ها و ماه ها اخیر در حال نبرد با کووید-۱۹ هستند.

نخست وزیر پاکستان سه شنبه گذشته با تاکید بر ضرورت پایان یافتن تحریم ضدایرانی آمریکا، گفت: تحریم های آمریکا مانعی در مسیر مبارزه ایران با ویروس کرونا است.

«عمران خان» در مصاحبه با آسوشیتدپرس و با اشاره به تاثیرات تحریم های آمریکایی علیه ایران، تصریح کرد: این تحریم ها توانایی ملت ایران برای جلوگیری از گسترش شیوع کرونا را تحت تاثیر قرار داده است.

وزیر امور مذهبی پاکستان نیز در واکنش به استمرار تحریم های یکجانبه آمریکا و همچنین تروریسم اقتصادی و پزشکی علیه ملت ایران گفت: سیاست های ضدایرانی دولت ترامپ مغایر با حقوق بشر و انسانیت است.

وزیر بهداشت پاکستان نیز طی گفت وگو با ایرنا با اشاره به ضرورت کمک همه کشورها برای مقابله با کرونا گفت: کشورها برای برداشتن تحریم دارویی امریکا علیه ایران برای مقابله با کرونا تلاش کنند.

وزیر هوانوردی پاکستان روز گذشته در دیدار سفیر ایران گفت: تداوم تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در شرایط فعلی که ملت ایران در حال مبارزه با کرونا می‌باشد، اقدام ضدبشری و ضد انسانی است.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هفته گذشته در نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد بر توجه نکردن جامعه جهانی به تحریم‌های غیرانسانی آمریکا علیه ایران و رفع تحریم‌ها تأکید کرد.

ظریف در پیامی توئیتی نوشت: در نامه‌ به دبیرکل سازمان ملل متحد، از این نهاد جهانی و دولت‌های عضو خواسته‌ام که به تحریم‌های غیرانسانی آمریکا علیه کشور من توجه نکنند.

وی افزود: در این نامه تأکید کرده‌ام که تحریم‌ها باید برداشته شوند؛ در حالی که کووید-۱۹ در حال تحمیل خسارات گسترده و سنگین به ایران است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha