کمک به بیکاران، سهم «عماد رضا» فوتبالیست عراقی در مهار کرونا

بغداد – ایرنا – «عماد محمد رضا» ستاره سابق فوتبال عراق و سرمربی تیم ملی نوجوانان این کشور برای مقابله با ویروس کرونا با هدایت خود و مشارکت گروه بزرگی از جوانان عراقی برای کمک به کارگران فصلی و خانواده های مستمند که در بحران کرونا بیکار شده اند، ستاد کمک رسانی راه اندازی کرد.

وی امروز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در بغداد و در چارچوب کمپین راه اندازی شده توسط خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) تحت عنوان «سهم من در مبارزه با ویروس کرونا» گفت: ما در جامعه ورزشی، با آموزش در مورد جدی بودن خطرهای ناشی از کرونا و راه های پیشگیری از این ویروس همه گیر و کشنده، به مردم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی می دهیم.

عماد رضا افزود: این نکات را از طریق سایت های خود در همه رسانه های اجتماعی منتشر کردیم تا حتی الامکان از مزایای آنها برای خدمت به جامعه خود استفاده کنیم و اجازه ندهیم این بیماری همه گیر گسترش یابد.

بازیکن سابق تیم فوتبال سپاهان اصفهان همچنین در مورد کسانی که برای مقابله با کرونا قادر به ارائه کمک های مالی چه به دولت و چه به مردم هستند، گفت: همراه یک گروه بزرگ از جوانان ستادی راه اندازی کردیم و به خانواده های مستمند و ندار که نان آور آنها روزانه کار می کنند و در نتیجه تعطیلی رسمی و منع تردد با مشکل مواجه شده اند کمک نقدی و غیرنقدی می کنیم.

عماد رضا گفت: با توجه به اینکه ساکن استان کربلای معلی هستم، این اقدام در حوزه ما و در داخل استان انجام می شود و از خدا می خواهم که این بحران تمام شود، اما اگر خدایی نکرده ادامه یافت، توانایی خود را بسیج می کنیم و سعی خواهیم کرد این اقدام را به استان های دیگر نیز هدایت و منتقل کنیم.

سرمربی تیم ملی نوجوانان عراق همچنین توضیح داد که هتل شخصی خود در کربلای معلی را به ستاد بحران مختص مبارزه با کرونا تحویل دادم و این هتل اکنون در اختیار آنها است تا به مردم خدمات ارائه دهند.

وی گفت که توصیه من به همه عراقی ها و ایرانی ها این است که به دستورهای بهداشتی و پزشکی عمل کنند و از خانه خارج نشوند، تجمع نکنند و به مسافرت نروند مگر در موارد اضطراری چرا که هدف از این کار، نابودی ویروس کرونا و جلوگیری از همه گیر شدن آن است.

عماد رضا در پایان ضمن آرزوی سلامتی و درمان مبتلایان به کرونا ابراز امیدواری کرد که با کمک خدا و همکاری ملت ها از انتشار ویروس جلوگیری شود و زندگی به حالت عادی بازگردد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha