ازدحام در غرفه های توزیع میوه قزوین و بی توجهی به خطر کرونا

قزوین - ایرنا - ازدحام و تشکیل صف و بی توجهی به نکات بهداشتی برای تهیه میوه با نرخ تنظیم بازار در غرفه‌های تعیین شده در قزوین، خطر انتقال کرونا را در این مکان‌ها افزایش داده است.

 مشاهدات خبرنگاران ایرنا حاکی است در برخی غرفه های تعیین شده، جمعیت بدون رعایت نکات بهداشتی از جمله داشتن ماسک و دستکش و فاصله لازم برای گرفتن میوه در صف ایستاده اند.

ازدحام در این مکان ها در حالی است که پزشکان و مسوولان درمانی بارها تاکید کرده اند رعایت فاصله مناسب از افراد و داشتن ماسک و دستکش برای حضور در مکان های شلوغ باید برای پیشگیری از کرونا مورد توجه قرار گیرد.

برپایی غرفه های توزیع میوه با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار در حالی است که به گفته معاون بازرسی سازمان صنعت،معدن و تجارت در این مکان ها مواد ضدعفونی کننده موجود بوده و از غرفه داران خواسته شده تا با نصب بنر در خصوص رعایت نکات بهداشتی و حفظ فاصله لازم، از شهروندان بخواهند تا این مسایل را برای پیشگیری از کرونا رعایت کنند، موضوعی که تاکنون مشاهده نشده است.

توزیع میوه شب عید در استان قزوین با برپایی ۵۲ غرفه از ۲۷ اسفند آغاز شده و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت.

در غرفه های توزیع میوه ستاد تنظیم بازار، پرتقال با قیمت پنج هزار و ۴۰۰ تومان و سیب نیز با قیمت ۶ هزار تومان عرضه در حال عرضه است.

آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان قزوین ۴۹۷ نفر بوده است که از این تعداد متاسفانه ۵۶ نفر جان خود را از دست داده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha