۲۹ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۵
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83720941
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۲۴ هزار ماسک در خلخال توزیع شد

اردبیل _ ایرنا _ مدیر غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ،درمانی خلخال گفت: از آغاز ورود ویروس کرونا به کشور تاکنون بیش از ۲۴ هزار ماسک در این شهرستان توزیع شده است.

داور کاظمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با وجود همه محدودیت‌های موجود در تهیه ماسک ، در این مدت ۱۰ هزار عدد ماسک سه لایه پزشکی و جراحی تولیدی کارخانه‌های تجهیزات پزشکی کشور و همچنین هشت هزار ماسک تولید و دوخت کارگاه‌های استان اردبیل در بین مطب‌های پزشکی،دندانپزشکی ،آزمایشگاه‌های تشخیص طبی ،مراکز درمانی بخش خصوصی ،مراکز رادیولوژی ،سونوگرافی ،درمانگاه تامین اجتماعی و سایر مراکز دست‌اندرکار بهداشت و درمان از طریق مدیریت غذا و داروی این دانشکده توزیع شده است.

وی گفت: علاوه بر این معاونت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی خلخال در راستای مقابله با کرونا و حمایت از دست‌اندرکاران پیشگیری از این ویروس در جامعه اقدام به توزیع رایگان بیش از ۶ هزار عدد ماسک در بین نیروهای انتظامی ،کارکنان بانک‌ها ،بهزیستی،موسسات قرض‌الحسنه ،،مراکز پیشگیری از سوء مصرف موادمخدر و کمپ‌های ترک اعتیاد خلخال کرد.

او اظهارداشت: در اسفندماه بیش از ۲ هزار لیتر الکل طبی ،بیش از ۱۰ هزار عدد ژل ضدعفونی کننده بهمراه بیش از ۶ هزار بطری ۱۲۰ سی‌سی الکل ۷۰ درجه طبی در بین داروخانه‌ها ،فروشندگان تجهیزات پزشکی ،لوازم بهداشتی و آرایشی از طریق مدیریت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی این شهرستان توزیع و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گرفت.

مدیر غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی خلخال افزود: اقلام توزیع شده علاوه بر اقلامی همچون ماسک ،الکل و ژل ضدعفونی کننده است که از سوی این دانشکده در اختیار مراکز بخش‌های شاهرود و خورش‌رستم این شهرستان قرار گرفته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha