کرونا ۲۰۰ واحد کشتار دام و طیور غیرمجاز اسلام‌آبادغرب را بست

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار اسلام‌آبادغرب بسته شدن ۲۰۰ واحد کشتار دام و طیور غیرمجاز در سطح این شهرستان و نیز تعطیلی ۱۷ واحد نانوایی به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی را از جمله کارهای انجام شده برای مبارزه با بیماری کرونا اعلام کرد.

جهانبخش حیدری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون ۱۰ جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان با حضور همه دستگاه ها برگزار شده و همه آنها ملزم به اجرایی کردن تصمیمات این ستاد شده اند.

آنچنان که حیدری گفت: تمام معابر شهر اسلام آبادغرب و روستاهای اطراف با اولویت بندی شهرداری و دهیاری ها از نظر مناطق پرخطر به صورت مستمر گندزدایی و ضد عفونی شده است.

به گفته فرماندار اسلام آبادغرب همچنین به طور مستمر از طریق رسانه ها و نیز بلندگو سیار در سطح شهر نسبت به خطر ویروس کرونا و لزوم رعایت بهداشت فردی و اجتماعی از جمله حضور نیافتن در مجالس ترحیم و اجتماعات اطلاع رسانی شده است.

حیدری ابراز امیدواری کرد که مردم شهرستان اسلام آبادغرب هشدارهای کارشناسی را جدی بگیرند و به خصوص در این ایام از مسافرت و دید و بازدید خودداری کنند.

او لازمه موفقیت تیم های مبارزه با ویروس کرونا را همراهی مردم بیان کرد و گفت: واقعیت این است اگر مردم به اصول بهداشتی توجه نکنند دوره مبارزه با این بیماری طولانی خواهد شد.

فرماندار اسلام آبادغرب البته شاکی نیز بود که متاسفانه هنوز عده ای از مردم شهرستان خطر این ویروس را جدی نگرفته اند.

۲۰ تخت بیمارستانی سهم بیماران کرونا

وی در خصوص ظرفیت تخت های بیمارستانی نیز گفت: ۲۰ تخت برای بیماران مشکوک به کرونا پیش بینی شده است و در صورت نیاز تمهیدات دیگری نیز برای موارد ضروری انجام خواهد شد.

حیدری در خصوص برگزاری مراسم پنج شنبه آخر سال نیز از بسته شدن تمام آرامستان ها خبر داد و گفت: خوشبختانه درپنج شنبه گذشته نیز مردم به خوبی رعایت کرده بودند.

فرماندار اسلام آباد غرب در خصوص وضعیت پایش راه های شهرستان نیز از استقرار یک ایستگاه غربالگری در بخش حمیل ونیز یک ایستگاه در ورودی شهر خبر داد و گفت: ۲ ایستگاه دیگر نیز به صورت مقطعی سایر ورودی های شهر اسلام آبادغرب را کنترل می کنند.

وی در پایان از اصناف این شهرستان نیز خواست که با تعطیلی بازار در مبارزه با ویروس کرونا با ستاد مدیریت بحران شهرستان همکاری داشته باشند.

سرخط اخبار استان‌ها