پذیرش گردشگر در ویلاهای چادگان به دلیل شیوع کرونا ممنوع شد

اصفهان- ایرنا- مدیرعامل سازمان عمران زاینده رود گفت: هرگونه پذیرش گردشگر در ویلاهای حقیقی(شخصی) و حقوقی (غیرشخصی و دولتی) شهرستان چادگان به دلیل خطر شیوع کرونا تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

۱۲مورد مثبت، پنج مورد بیمار مشکوک به کرونا و یک فوتی آخرین آمار رسمی مربوط به کرونا در چادگان تا ظهر روز پنجشنبه ۲۹ اسفند گزارش شده است.

این شهرستان یکی از مقصدهای گردشگری واقع در ۱۱۰ کیلومتری غرب اصفهان است که در زمان حاضر پذیرش مسافر در دهکده عمران آن، به دنبال شیوع کرونا و وضعیت بحرانی فعلی از سوی مسئولان ممنوع اعلام شد.

حمیدرضا جوادی  در گفت و گو با ایرنا از همه صاحبان ویلا ، همشهریان و هم استانی ها خواست بدلیل شرایط اضطراری موجود، از هرگونه تصمیم مبنی بر حضور در دهکده تا اطلاع ثانوی و عادی شدن شرایط صرفه نظر کنند.

به گفته وی این تصمیم بر اساس مصوبات شورای تامین استان و کمیته سلامت شهرستان  اتخاذ شده و عمل به آن ضروری است.

به دنبال شیوع کرونا در چادگان، فرماندار این شهرستان از ادامه فعالیت تمام وقت نهادهای اجرایی در ایام تعطیل پیش رو خبر داد.

عباس توکلی در گفت و گو با ایرنا، افزود: همه مدیران نهادها تا اطلاع ثانوی باید در ایام تعطیل به صورت تمام وقت در محل خدمت خود باید حاضر باشند و برنامه نوبت کاری کارکنان در ایام تعطیلات به دبیر و رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا در شهرستان ارسال گردد.

رییس شبکه بهداشت و درمان چادگان با بیان اینکه ۱۴ مورد مثبت، یک نفر بهبود یافته و یک فوتی آخرین  آمار مربوط به کرونا در این شهرستان است، افزود: بیمارانی که نتیجه  تست آنان مثبت اعلام شد در روزهای اخیر میزبان مهمان از مرکز استان بودند، در مراسم عروسی و ترحیم حضور داشتند، همچنین به مقصد خارج از شهرستان مسافرت کرده بودند.

غلامعلی حاجی عرب خاطر نشان کرد: مردم و شهروندان توصیه مهم این روزها یعنی خانه نشینی را جدی بگیرند و نکات بهداشتی را رعایت کنند.

رییس جهاد کشاورزی شهرستان چادگان خطاب به کشاورزان،باغداران و دامداران  اعلام کرد با توجه به شرایط فعلی و بنا به توصیه های بهداشتی ستادمبارزه باکرونای شهرستان، مبنی بر رعایت مسائل بهداشتی و خودداری از تجمع افراد در یک مکان خاص،توزیع کودشیمیایی و سبوس در زمان حاضر انجام نمی شود.

بختیار حاجتی افزود: زمان توزیع ایمن این اقلام پس از رایزنی با ستاد مبارزه با کرونا و با توجه به نیاز تولید کنندگان به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

اکنون جاده های ورودی شهرستان چادگان  توسط نیروهای نظامی و انتظامی روزانه کنترل می شوند و ورود مسافران و افراد غیربومی به جز در موارد ضروری (سوخت،خدمات رسان )تا اطلاع ثانوی ممنوع است.همچنین از تردد وسایل نقلیه عمومی شامل مینی بوس،تاکسی و مسافربر شخصی تا اطلاع ثانوی جلوگیری به عمل می آید.

ضد عفونی و گندزدایی معابر و محله های شهر چادگان نیز با مشارکت نیروهای شهرداری، جهادگران سلامت و بسیجیان به طور مستمر انجام می شود.

 مردم اما همچنان نسبت به شیوع کرونا بی توجه هستند و با وجود هشدارها تردد شهروندان در بازارها و فروشگاه های چادگان محسوس است.

در این خصوص بخشدار چنارود از اهالی روستاها خواست از سفرهای غیرضروری،  تردد در مکان های شلوغ و حضور در مرکز شهرها پرهیز نمایند.

جواد نادی در گفت و گو با ایرنا به روستاییان توصیه کرد به پویش «در خانه می مانیم» ملحق شوند و دیگر خانواده ها را هم به این پویش ترغیب کنند.

بخشدار چنارود افزود: خانوارها ضمن رعایت موارد بهداشتی در خانواده، تنها یک نفر را به عنوان مسئول خرید و تهیه مایحتاج خود انتخاب کنند.

وی هشدار داد مردم تا اطلاع ثانوی  از حضور در مساجد، حسینیه ها،  آرامستان ها، امامزاده ها و مراکز مذهبی پر تردد بپرهیزید و برگزاری مراسم  عروسی و ترحیم  را به فرصت مناسب موکول کنند.

نادی از ساکنان روستاها خواست از برپایی بازارچه ها و بازارهای روز و پذیرش مهمان خودداری کنند.

وی ضدعفونی و گند زدایی مستمر معابر روستاها و نصب بنر و توزیع بروشور های اطلاع رسانی در خصوص ویروس کرونا  را از دیگر اقدامات انجام شده بیان کرد.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت، تا اکنون حدود ۱۴ هزار نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند که این رقم در استان اصفهان حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر است. این خطه در رتبه سوم ابتلا به این بیماری پس از تهران و مازندران قرار دارد.

 با توجه به افزایش شمار تلفات کرونا در اصفهان و همزمانی آن با  روزهای پایان سال، کارشناسان بر این باورند ماندن در خانه،  کاهش سفرهای درون استانی و کنترل وروردی های شهرها  در کنار توجه بیشتر به مراقبت فردی از شیوع بیشتر کرونا جلوگیری خواهد کرد.

مجموع جان باختگان این بیماری در کشور تا اکنون ۷۲۴ مورد  بوده است.

چادگان با ۳۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰کیلومتری غرب استان اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha