استاندار: سه هزار و ۹۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های تهران بستری هستند

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: در حال حاضر ۳۵۰۰ بیمار بستری در بیمارستان های دولتی و ۴۰۰ بیمار در بیمارستان بقیه الله داریم که از این تعداد ۶۰۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

به گزارش ایرنا انوشیراون محسنی بندپی روز پنجشنبه در جلسه فوق العاده پیشگیری و مقابله با کرونا استان تهران که با ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد افزود: هر چه درک جامعه از خطرات این بیماری افزایش پیدا کند در کاهش شیوع، اثرات مثبتی دارد ضمن اینکه باید پشتیبانی از دانشگاه های علوم پزشکی صورت گیرد و مشوق هایی برای کادر درمانی لحاظ شود.

وی یادآورشد: باید کنترل های بیشتری لحاظ شود تا بتوان چرخه انتقال بیماری را متوقف کرد از همین رو علاوه بر تب سنجی در مبادی ورودی شهرها باید اقدامات دیگری به تناسب وضعیت هر استان درنظر گرفته شود.

محسنی بندپی اظهار داشت: در کنار رعایت نکات بهداشتی باید با خودداری از تردد غیر ضروری مانند مسافرت, مقابله با ویروس کرونا جدی گرفته شود تا بتوان به قطع زنجیره شیوع این بیماری کمک کرد.

استاندار تهران گفت: مروم باید همه نکات بهداشتی و مقابله را جدی بگیرند و مشارکت لازم را در این زمینه داشته باشند.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده تا ۲۸ اسفند از وزارت بهداشت, مجموع مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۳۶۱ نفر رسیده است که از این تعداد پنج هزار و ۷۱۰ نفر بهبود یافته و ترخیص شده اند و یک هزار و ۱۳۵ نفر جان خود را از دست داده اند

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha