۲۹ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۶
کد خبرنگار: 1343
کد خبر: 83720913
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هر خانه یک پایگاه سلامت

تهران- ایرنا- شیوع ویروس کرونا باعث شده تا مردم به قرنطینه خانگی بروند و از آنجا مطالب خود در مورد مقابله با این ویروس به اشتراک گذارند. در همین خصوص هم در اینستاگرام کمپین هرخانه_یک_پایگاه_سلامت ایجاد شده و به مواردی از جمله آمار و اطلاعات، خبررسانی، توصیه‌های پزشکی و ... می پردازد.

کرونا ویروس نوعی جدیدی از ویروس ها است. بیماری ایجاد شده با ویروس کرونا که به آن بیماری کرونا ۲۰۱۹ (COVID-19) می‌گویند، اولین بار در ووهان چین شناسایی شد اما با گسترش و شیوع آن در دیگر نقاط جهان از جمله کشور ما لزوم رعایت نکات بهداشتی برای مقابله با این ویروس اهمیت بیشتری پیدا کرد؛ نکات بهداشتی که باید در خانه رعایت شود. در این میان فضای مجازی به خصوص اینستاگرام نقشی مهمی ایفا می کند زیرا هر کدام از افراد در خانه خود به آن دسترسی دارند و در روزهایی که مردم می بایست در قرنطینه خانگی بمانند می توانند مطالب خود را به راحتی به اشتراک بگذارند و از مطالب دیگران استفاده کنند. در این میان کمپین هرخانه_یک_پایگاه_سلامت در اینستاگرام به وجود آمده تا با پیوستن به آن خانه ها را به پایگاه سلامت تبدیل کنیم.

آمار و اطلاعات

در روزهای کرونایی کشور آمار و اطلاعات نقش مهمی در روحیه مردم و ایفا می کند به همین دلیل هم کمپین هرخانه_یک_پایگاه_سلامت در اینستاگرام سعی کرده تا اطلاعاتی صحیح و قابل قبول به مردم ارایه دهد. برای نمونه صفحه اینستاگرام دانشگاه علوم پزشکی کرمان با پیوستن به این کمپین آماری از خبرگزاری ایرنا در خصوص شیوع کرونا به تفکیک استان های کشور در صفحه اینستاگرامی خود منتشر کرده است.

خبررسانی

خبررسانی یکی دیگر از نیازمندی های این روزهای کشور است زیرا شیوع کرونا به نوبه خود سبب ترس و اضطراب مردم شده و اگر در این میان خبررسانی درست انجام نشود، عامل دیگری بر افزایش این ترس و اضطراب می شود. بنابراین صفحه های مختلف اینستاگرامی با پیوستن به کمپین هرخانه_یک_پایگاه_سلامت سعی می کنند تا پست هایی در ارتباط با کرونا منتشر کنند و خبر تایید شده به اطلاع مردم برسانند. برای نمونه صفحه اینستاگرامی سنگسرآنلاین در خبری در مورد کرونا نوشته «خانم کهنسال 103 ساله سمنانی کرونا را شکست داد» یا صفحه اینستاگرامی پایگاه خبری ارومیه با پیوستن به کمپین هرخانه_یک_پایگاه_سلامت، اخباری در خصوص شیوع این ویروس در آذربایجان غربی ارایه داده است و پایگاه بوشهر خبر در صفحه اینستاگرامی خود نیز اطلاعاتی در مورد شیوع این ویروس ارایه می دهد. همچنین صفحه اینستاگرامی ستاد مردمی مبارزه با کرونا در خبری که در صفحه خود منتشر کرده اخباری در خصوص مبتلا شدن بعضی از مسوولان به ویروس کرونا ارایه داده است.

توصیه‌های پزشکی

توصیه های پزشکی نیز از جمله موارد مورد نیاز این روزهای مردم است. در همین ارتباط صفحه های اینستاگرامی مختلف با پیوستن به کمپین هرخانه_یک_پایگاه_سلامت مواردی از این توصیه های پزشکی برای شهروندان به اشتراک گذاشته اند. در همین خصوص صفحه اینستاگرامی اخبار رفسنجان با پیوستن به این کمپین با انتشار پستی توصیه های وزارت بهداشت برای کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا را به اشتراک گذاشته است یا اینکه صفحه اینستاگرامی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با پیوستن به کمپین هرخانه_یک_پایگاه_سلامت با انتشار پستی به اطلاع رسانی در خصوص رعایت بهداشت برای جلوگیری از شیوع کرونا پرداخته است.

سامانه هوشمندخرید اینترنتی 

یکی از ایده هایی که برای ماندن در خانه و شکست کرونا ایجاد شده سامانه هوشمند خرید اینترنتی است که در اینستاگرام نیز اطلاعاتی در مورد آن منتشر شده است. صفحه اینستاگرامی این سامانه با پیوستن به کمپین هرخانه_یک_پایگاه_سلامت اطلاعاتی منتشر کرده و آورده است: بر اساس سیاست ها و مصوبات ستاد مدیریت، پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در شهرستان لنجان در جهت کاهش تردد همشهریان در سطح شهرستان لنجان اداره صمت با همکاری اتاق اصناف شهرستان لنجان اقدام به راه انداری سامانه هوشمند خرید اینترنتی کرده است که این امر کمک شایانی به مردم شهرستان لنجان می کند. با راه اندازی این سامانه شرایطی فراهم شد تا با استفاده از این ظرفیت، اصناف کالاهای خود را از طریق فضای مجازی عرضه کنند.

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha