هیاتهای مذهبی در خراسان رضوی هیچ تجمعی برگزار نمی‌کنند

مشهد- ایرنا- همه هیاتهای مذهبی فعال در خراسان رضوی ظرف روزهای آتی در مناسبتهای آیینی پیش رو، با هدف پیشگیری از شیوع ویروس عامل بیماری همه‌گیر کرونا هیچگونه برنامه‌ و تجمعی را برپا نخواهند کرد. بر این اساس هر فراخوان پیرامون تجمع مردم برای مناسبتهای مذهبی، به کلی فاقد اعتبار است.

رییس شورای هیاتهای مذهبی خراسان رضوی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا بر جدیت مفاد این اعلام تاکید و بیان کرد: هم‌اینک که مسوولان با همکاری مردم در حال مبارزه با بیماری منحوس کرونا هستند تمامی مجالس و محافل هیاتهای مذهبی و نمازهای جمعه به همین منظور بطور موقت تعطیل شده‌اند. 
سید مهدی طباطبایی افزود: با این وجود برخی متحجران تفرقه‌افکن که از سوی جریانهای معاند انگلیسی پشتیبانی می‌شوند با انتشار فراخوان تجمع برای مناسبتهای قصد مزاحمت و ایجاد تنش با مسوولان را دارند اما از این حقیق غافل هستند که ویروس عامل بیماری کرونا در اینگنه اجتماعات به مردم و سطح جامعه منتقل می‌شود. 
وی ادامه داد: برگزاری هرگونه تجمع و فراخوان در سطح استان خراسان رضوی با عنوان هیاتهای مذهبی بطور جدی و موکد ممنوع اعلام می‌شود و اگر برخی دست به چنین اقدام بزنند تمامی عواقب آن بر عهده برگزارکنندگان است و باید پاسخگو باشند.

رییس شورای هیاتهای مذهبی خراسان رضوی گفت: هوشیاری هرچه بیشتر ارادتمندان و محبان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و مردم ولایت مدار در شرایطی که با بحران بیماری همه‌گیر و مبارزه با آن قرار داریم، ضروری است. 

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۷۱۱ نفر در خراسان رضوی به بیماری کرونا مبتلا و سه هزار و ۸۲۹ نفر مشکوک به همین بیماری در بیمارستانهای استان بستری شده‌اند. 
همچنین شمار جانباختگان بیماری کرونا در خراسان رضوی که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت بوده تاکنون ۶۶ نفر گزارش شده است. 

پنج هزار و ۱۳۸ هیات مذهبی با نظارت شورای هیاتهای مذهبی خراسان رضوی در سطح این استان فعالیت دارند. دو هزار و ۵۳۴ هیات از این تعداد در سطح کلانشهر مشهد فعالیت دارند. هزار و ۵۰۰ هیات مذهبی فعال در خراسان رضوی نیز ویژه بانوان هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha