ابتکار ایرانیان در مهار و پیشگیری از کرونا

تهران- ایرنا- کرونا با تمام رنج‌ها، نگرانی‌ها و تلفاتی که برای مردم ایران داشت، بار دیگر سنجشی برای میزان همدلی و همچنین بروز رفتارهای انسانی و خلاقانه بود. رصد فضای اینستاگرام نشان دهنده ابتکارات شهروندان شهرهای مختلف ایران در روزهای سخت کرونایی کشور در جهت پیشگیری از ابتلا به این ویروس است.

مبارزه و مقابله با ویروس کرونا مستلزم بکارگیری همزمان روش های نرم افزاری و سخت افزاری است به همین جهت افراد و گروه ها بطور شخصی و جمعی می توانند با تکیه بر روش‌های ابتکاری و خلاقانه به تحقق این مهم کمک کنند. از طرفی دیگر ایرانی ها همواره نشان دادند که در شرایط سخت  و تنگناها  نه تنها  یار و یاور هم بوده اند بلکه ابتکارات جذاب و تماشایی از خود بروز می دهند که نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از نقاط جهان نیز مورد توجه  قرار گرفته است. در ادامه به برخی از  پرمخاطب ترین ابتکاراتی که در فضای اینستاگرام مورد توجه کاربران قرار گرفته و در شهرهای مختلف کشور به وقوع پیوسته پرداخته شده است:

نوشهر

به منظور مقابله با کرونا ویروس، شهرداری نوشهر اقدام به راه اندازی تونل مکانیزه ضدعفونی خودرو در بوستان نوید کرده تا رانندگان خودروها به صورت رایگان در این طرح مشارکت کنند و با خودروهای ضدعفونی شده در شهر تردد کنند.

گیلان

یک بانوی گیلانی در اقدامی انسانی و مردمی اقدام به تهیه ماسک خانگی برای شهروندان برای مصون ماندن از کرونا کرده است که در فضای اینستاگرام با استقبال روبرو شده و تصاویرش وایرال شد.

زنجان

رانندگان زنجانی با ابتکاری جالب و نصب نایلون بین راننده و مسافر تلاش دارند تا علاوه بر قطع زنجیره بیماری کرونا به زندگی روزمره خود هم برسند. این اقدام رانندگان زنجانی با کمتر از ۱۵ هزار تومان صورت گرفته اما به نظر می‌رسد، عاملی موثر در راستای مقابله با انتقال ویروس کرونا باشد.

همچنین چندی پیش و در آغاز شیوع کرونا شهروندان زنجانی در راستای حفظ بهداشت عمومی و در اقدامی خودجوش، برخی معابر اصلی و پرتردد شهر زنجان را ضدعفونی کردند.

خراسان شمالی

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی اعلام کرد که با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس در میهن عزیزمان و ضرورت در خانه ماندن مسابقه نقاشی که این مسابقه با عنوان مسابقه نقاشی خانه امن ما نامگذاری شده ویژه کودکان و نوجوانان تا سن ۱۵ سال می باشد. موضوع اصلی این مسابقه مبارزه با بیماری کرونا است اما نظر به اهمیت شرکت همگانی و ایجاد مسابقه ای سرگرم کننده برای کودکان و نوجوانان علاقمندان می توانند نقاشی خود را در زمینه هایی شامل، نماز، عفاف و حجاب، کتاب و کتابخوانی و نوروز طرح و ارسال کنند.

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha