تشکیل ١١٣ فقره پرونده تخلف بخش سلامت در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در بازه زمانی ٢۴ روز گذشته ١١٣ فقره پرونده تخلف در استان تشکیل شده‌است.

علیرضا محمودی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارزش ریالی این تعداد پرونده تخلف یک میلیارد و ٢٣٩ میلیون ریال بوده که جهت رسیدگی بیشتر به مراجع دارای صلاحیت ارجاع شد.

وی ادامه داد: عمده تخلف واحدهای صنفی در حوزه سلامت گران‌فروشی، عرضه‌نکردن، صادرنکردن فاکتور، احتکار و عواملی از این قبیل بوده است.

وی تاکید کرد: در مجموع تاکنون یک‌هزار و ۲۵۰ مورد بازرسی از واحدهای توزیع مواد بهداشتی، تجهیزات پزشکی و داروخانه‌ها در سطح انجام شده است. 

وی بیان کرد: تمام مراحل توزیع و پخش تولید الکل، دستکش و ماسک در آذربایجان غربی با حضور بازرس مقیم از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام می‌گیرد.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان‌غربی گفت: همچنین بازرسی‌های مستمر و شبانه‌روزی بازرسان این سازمان از مراکز توزیع اقلام بهداشتی از جمله داروخانه‌ها، فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی و بهداشتی مورد پایش و رصد قرار می‌گیرد.

محمودی اظهار داشت: شهروندان هرگونه تخلف اعم از گران‌فروشی، کم‌فروشی و دیگر تخلفات صنفی را به بازرسان گزارش دهند.

وی اضافه کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و احتکار به صورت شبانه‌روزی با شماره تلفن ۱۲۴ نظارت و بازرسی ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌ها و استان تماس بگیرند.

به گزارش ایرنا، رسیدگی به قیمت‌ها و بازرسی از واحدهای صنفی در طول سال از وظایف سازمان صنعت و معدن و تعزیرات حکومتی است.

با انتشار خبر شیوع بیماری کرونا، برخی افراد سودجو اقدام به احتکار اقلام پیشگیری از این بیماری کردند که در یک هفته گذشته، میلیون ها عدد از انواع اقلام شامل ماسک، مواد ضدعفونی کننده و دستکش در آذربایجان غربی کشف و ضبط شده‌است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha