سامانه پرستاری در منزل، در کرمانشاه راه‌اندازی شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: به منظور افزایش سطح دسترسی و آگاهی همشهریان از چگونگی انجام مراقبت‌های پرستاری در منزل از بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا، سامانه راهنمای مراقبت پرستاری در منزل راه‌اندازی شد.

بهمن روشنی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهارداشت: همشهریان می‌توانند با شماره ۴۱۰۰ تماس گرفته و سوالات خود را در این خصوص با کارشناسان مطرح کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: این سامانه در مرحله نخست از ساعت هشت صبح تا هشت شب با حضور کارشناسان پرستاری معاونت درمان پاسخگوی تماس‌های همشهریان خواهد بود.
به گفته روشنی، تماس با این سامانه رایگان بوده و هیچ هزینه ای برای تماس گیرندگان ندارد.
به گزارش ایرنا، براساس اعلام دانشگاه علوم‌ پزشکی‌کرمانشاه تاکنون ۱۵۲ نفر در این استان به بیماری کرونا مبتلا شده اند که ۱۳ نفر از آنان جان خود را از دست داده اند.
از ابتدای شناسایی ویروس کرونا تاکنون ۱۷ هزار ۳۶۲ و نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در مجموع هزار و ۱۳۵ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و پنج هزار و ۷۱۰ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار و با گسترش به اکثر کشورها به یک بحران جهانی تبدیل شده است.

سرخط اخبار استان‌ها