۲۹ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۸
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83720853
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرایند یاددهی،یادگیری سواد آموزان در البرز سازماندهی شد

کرج –ایرنا- معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: فرایند یاددهی، یادگیری سواد آموزان این استان در فضای مجازی سازماندهی شد.

یونس جاوید نسب روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: با توجه به تعطیلات ناشی از شیوع کرونا برای استمرار جریان آموزشی بستراستفاده ازظرفیت فضای مجازی دربخش فرایند یاددهی و یادگیری سواد آموزان در این استان فراهم آمد.

وی تصریح کرد: به منظور استمرارجریان آموزشی، جبران دروس عقب افتاده ،کمک به سوادآموزان برای تثبیت مطالب آموخته شده وعدم فراموشی آموخته ها این اقدام انجام شد.

استفاده ازظرفیت فضای مجازی و کانال های ارتباطی مجاز برای انجام فرایند یاددهی و یادگیری در راستای حفظ فضای آموزشی درمنزل وآماده نگهداشتن سواد آموزان ضرورت دارد.

جاوید نسب ادامه داد: ارائه تکالیف در قالب کاربرگ به سواد آموزان از طریق فضای مجازی با هدف تمرین و مرور مطالب آموزش داده شده است.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش البرز عنوان کرد: توصیه به آموزش دهنده برای تهیه فیلم آموزشی از تدریس دروس با توجه به این مطلب که استفاده از این شیوه کمک موثری است تا سوادآموز تدریس آموزش دهنده را بارها تماشا کند و روی بخش های خاص تمرکز کرده و مطالب را تکرار و در حافظه بلند مدت خود ذخیره کند.

وی بیان داشت: باید به ارسال مطالب آموزشی در قالب عکس همراه با نکات آموزشی لازم، جدول زمانبندی پخش کلاس های آموزشی تلویزیون (کانال آموزش) برای سواد آموزان و توصیه به آنها برای بهره گیری از نکات آموزشی مشترک و بهره مندی از مشارکت فرد با سواد در خانواده سواد آموزنیز توجه شود.

استان البرز حدود پنج هزار سواد آموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha