تردد در جاده‌های کردستان ۴۲ درصد کاهش یافت

سنندج - ایرنا - رییس مرکز مدیریت راه‌های راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: تردد در جاده‌های این استان در ۲۸ اسفند به نسبت مدت مشابه سال گذشته از کاهش ۴۳ درصدی برخوردار است.

دانش زندی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق پایش دوربین‌های نظارتی این اداره کل در ۵۸ محور اصلی و فرعی استان در تاریخ ۲۸ اسفند سال جاری ۱۵۷ هزار و ۹۹۱ مورد تردد در جاده‌های استان به ثبت رسیده است.

وی این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از کاهش ۴۲ درصدی برخوردار شده است اضافه کرد: در هر ساعت روز گذشته به صورت متوسط ۱۱۴ مورد تردد در جاده‌های استان رخ داده است.

رییس مرکز مدیریت راه‌های راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: در ۲۸ فروردین وسایل نقلیه سنگین  ۱۷ درصد از کل ترددهای استان را تشکیل می‌‍دهد و محور سنندج – موچش با ۱۳ هزار و ۸۴۹ مورد تردد پر ترددترین محل استان بوده است.

وی با بیان اینکه طبق معمومل طرح نوروزی راهداری از ۲۵ اسفند آغاز شده است افزود: در این مدت در مجموع ۶۷۷ هزار و ۶۷۷ مورد تردد در جاده‌های استان به ثبت رسیده است.

زندی گفت: مهمترین علت کاهش تردد در جاده‌های استان در نوروز امسال به دلیل لغو سفرهای نوروزی به منظور جلوگیری از گسترش شیوع وروس کرونا و پیوستن بسیاری از مردم به پویش در خانه بمانیم است

وی یادآور شد: سازمان حمل و نقل جاده‌های استان دارای سامانه‌های  حمل و نقل هوشمند مختلف است که شامل شماره گویا ۱۴۱، تارنمای www.۱۴۱.ir  ، شماره پیامکلی ۱۰۰۰۱۴۱سامانه اعلام مسافت شهرها و محدویت‌های ترافیکی و هواشناسی جاده ای  است.

راهداران در قالب طرح‌های مختلف زمستانه، نوروزی و تابستانی بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه های استان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر در راه روستایی را تحت پوشش قرار می‌دهند.

در آمار منتهی به ظهر روز گذشته (ظهر چهارشنبه) ۲۲ نفر به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان اضافه شد، گفت: اکنون بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ابتلای ۱۸۹ نفر از افراد بستری به این بیماری قطعی است.

 آمار مبتلایان قطعی به بیماری کرونا به تفکیک شهرستان‌ها شامل سقز با ۷۳ نفر، بانه ۳۸ نفر، سنندج ۲۹ نفر، کامیاران هشت نفر، قروه ۱۳ نفر، مریوان پنج نفر، دیواندره هشت نفر، بیجار ۱۲ نفر، دهگلان ۲ نفر و سروآباد یک نفر است که بسیاری از این افراد با کسب بهبودی خود از بیمارستان ترخیص شده اند.

تاکنون ۵۲۳ نمونه از افراد مشکوک به کرونا گرفته شده که از این تعداد، ۱۸۹ نمونه مثبت بوده و نمونه آزمایش ۲۶۴نفر نیز منفی بود البته جواب آزمایش افراد باقی مانده هنوز مشخص نشده است.

 تعداد فوتی‌های مبتلا به کرونا از ابتدای درگیری استان با این بیماری تا به امروز  به ۲۰ نفر رسیده که  این تعداد شامل ۱۱ نفر در سقز، سه نفر در سنندج، یک نفر در مریوان، سه نفر در قروه، یک نفر در بیجار و یک نفر هم در بانه است.

ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است.

ایران نیز از  ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری ۳۰ بهمن ماه در قم شناسایی شد.

کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha