۲۹ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۹
کد خبرنگار: 1343
کد خبر: 83720813
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا را شکست می‌دهیم

تهران- ایرنا- در روزهایی که کرونا در کشور شیوع پیدا کرده‌است، صفحه‌های مختلف در ایسنتاگرام با پیوستن به کمپین کرونا_را_شکست_می‌دهیم، سعی کرده‌اند به اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی بپردازند تا به نوبه خود سهمی در شکست این ویروس داشته‌باشند.

کرونا واژه‌ای است که این روزها در هر جایی شنیده می شود، رسانه ها، فضای مجازی و ... هر کدام به نوبه خود مطالبی در مورد این ویروس منتشر کرده اند. بنابراین در روزهایی که کشور با ویروس کرونا مواجه شده، افراد مختلف هر کدام توصیه های پزشکی خاصی درباره آن دارند و داروهایی تجویز می کنند اما در این میان عده ای دلسوزانه با پیوستن به کمپین کرونا_را_شکست_می‌دهیم سعی می کنند تا در فضای اینستاگرام مردم را نسبت به مصرف داروها و ... آگاه کنند.

طبیب تی وی

یکی از صفحه های اینستاگرام «طبیب تی وی» است که در صفحه خود اطلاعات گوناگونی در مورد توصیه های پزشکی، آنتی بیوتیک و کرونا، سوالات متداول کرونایی، ترس از کرونا و ... در اختیار مردم قرار داده است. البته در این میان مردم هم سوالات و دغدغه های خود را در قالب کامنت بیان می کنند. برای نمونه یکی از افراد در کامنتی نوشته، من ۶ روزه تک سرفه دارم ولی خیلی عمیقه یه حالت که گلوم و سینم درد می گیره، خوابیدنی سینم خس خس می کنه، امروز هم اسهال و دل پیچه داشتم علایم دیگه ای تب و تنگی نفس ندارم چیکار کنم؟ برم آزمایش بدم و یا کاربری دیگر می نویسد: من سه هفته گلو درد دارم ولی حال عمومیم خوب سرفه و تنگی نفسم ندارم ولی گلومم خوب نمیش دارو هم استفاده کردم ممکنه کرونا باشه؟

ایران کرونا ویروس

صفحه اینستاگرام «ایران کرونا ویروس» یکی از پیج های دیگری است که به کمپین کرونا_را_شکست_می‌دهیم، پیوسته است و به اطلاع رسانی در این زمینه می پردازد. این صفحه اینستاگرامی در یکی از پست های خود از مردم خواسته تا به شایعات توجه نکنند. همین پیج در یکی از پست های دیگر خود در خصوص اطلاع رسانی به مردم به معرفی راه های وارد شدن ویروس کرونا به بدن مطالبی آورده است و توصیه های پزشکی در مورد سیستم ایمنی بدن و موارد مشابه برای شکست کرونا در صفحه اینستاگرام منتشر کرده است.

این صفحه اینستاگرام همچنین با انتشار عکسی از یکی از کادرهای درمانی کشور که از شدت خستگی برروی صندلی خود به خواب رفته نوشته است: بخاطر مدافعان سلامت این فرشته های از جان گذشته در خانه بمانیم.

ساری ایران

صفحه اینستاگرام «ساری ایران» برای اطلاع رسانی در خصوص کرونا و شکست این کرونا به کمپین کرونا_را_شکست_می‌دهیم، پیوسته و پست های مختلفی در خصوص توصیه های پزشکی، وضعیت شیوع کرونا و ... منتشر کرده است. برای نمونه این صفحه اینستاگرامی در یکی از پست های خود با انتشار کلیپی از صحبت های افرادی که به کرونا مبتلا شده اند، علاوه بر اینکه توصیه هایی به مردم می کند، تصاویری در خصوص زحمات کادر پزشکی کشور در اینستاگرام منتشر می کند.

ستاد مردمی مبارزه با کرونا شهرستان ساوجبلاغ

صفحه اینستاگرام «ستاد مردمی مبارزه با کرونا شهرستان ساوجبلاغ» هم با پیوستن به کمپین کرونا_را_شکست_می‌دهیم، پست هایی درباره ویروس کرونا منتشر کرده تا به اطلاع رسانی در این خصوص بپردازد.

افراد مختلف

علاوه بر صفحه های اینستاگرام، مردم مختلف نیز به کمپین کرونا_را_شکست_می‌دهیم پیوسته اند و در پست های خود علاوه بر توصیه های پزشکی و اطلاع رسانی در این خصوص، پست هایی نیز در حمایت از زحمات کادرهای درمانی کشور منتشر کرده اند.

یکی از افراد که به این کمپین پیوسته در صفحه اینستاگرام خود با انتشار عکسی از کادر درمان کشور نوشته، دوستان و همراهان عزیز با سلام و احترام امروزه کرونا مساله اول کشور شده و همه در پی آنند که کشورمان هر چه زودتر از خطر و نگرانی رها شود. لطفا از آنهایی که این موضوع را جدی نمی گیرند و تدابیر بهداشتی توصیه شده را رعایت نمی کنند دوری کنید چون هم به خود و هم به دیگران زیان وارد می کنند و از همه مهمتر این است که باید بیش از همه قدردان پزشکان و پرستاران عزیز کشورمان باشیم، جهاد فقط در جبهه و جنگ نیست امروزه کادر درمانی بیمارستان ها سربازان اول خط مقدم هستند من به سهم خودم از صمیم قلب به همه این خدمتگزاران بی ادعا در سراسر کشور خسته نباشید می گویم.

سرخط اخبار پژوهش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha