روستاهای همجوار جاده ترانزیتی نیکشهر- ایرانشهر ضدعفونی شد

چابهار- ایرنا- بخشدار مرکزی نیکشهر در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: معابر و اماکن عمومی روستای پرجمعیت همجوار جاده ترانزیتی نیکشهر- ایرانشهر و نیکشهر به چابهار به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توسط دهیاران گندزدایی و ضدعفونی شد.

محمد بلوچ زهی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ضد عفونی اماکن عمومی و معابر در روستاهای سطح بخش مرکزی شهرستان نیکشهر تا پایان عادی شدن شرایط این شیوع این ویروس ادامه دارد و این اقدام برای روستاهای پرجمعیت، مناطق ویژه گردشگری و روستاهای در محور جاده ترانزیتی انجام می‌شود.

وی با قدردانی از همه دهیاران سطح بخش که سلامت روستاییان را صیانت می‌کنند، خاطرنشان کرد: از راه‌های مختلف هشدارهای لازم برای پیشگیری و اطلاع رسانی در خصوص بالا بردن سطح آگاهی مردم از این بیماری از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور در دستور کار این بخشداری قرار گرفته است.

بخشدار مرکزی نیکشهر با بیان اینکه جز با همکاری مردم نمی‌توان این ویروس را شکست داد، از مردم خواست برای غلبه و جلوگیری از شیوع کرونا در روستاها و شهرها مردم باید به کمپین «در خانه بمانیم» بیشتر عمل کنیم.

وی گفت: مردم با رفتارهای احتیاطی و ماندن در خانه می‌توانند شیوع ویروس کرونا را محدود و آن را شکست دهند.

اماکن گردشگری بخش مرکزی شهرستان نیکشهر تعطیل شد

بخشدار مرکزی نیکشهر ادامه داد: به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و حفظ سلامت جامعه روستایی تمامی اماکن گردشگری بخش مرکزی این شهرستان تا اطلاع بعدی تعطیل است.

وی گفت: تمامی اماکن روستاهای هدف گردشگری بخش مرکزی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و مصون ماندن افراد و خانوارها از خطر ابتلا به این ویروس در روستاها تعطیل شده است. 

بلوچ‌زهی اظهارداشت: دهیاران نیز ضمن آگاه سازی و اطلاع رسانی نسبت به رعایت و جدی گرفتن هشدارها و الزامات بهداشتی از برگزاری هرگونه تجمع با هر عنوان جلوگیری کنند. 

وی با دعوت از مردم این بخش به رعایت اصول بهداشتی و ماندن در خانه در ایام تعطیلات سال جدید تصریح کرد: خانواده‌ها از ورود به اماکن گردشگری بخش مرکزی با توجه به هشدارهای صادر شده توسط ستاد مرکزی فرماندهی و مقابله با بیماری کرونا کشور تا اطلاع بعدی خودداری کنند.

بخشدار مرکزی نیکشهر تصریح کرد: اطلاع رسانی و آگاهی عمومی گسترده و دقیق از طریق اعضای شورای اسلامی، معتمدان، امامان جمعه و جماعت، نصب پلاکارد و پوستر و اعلان عمومی هشدارهای مربوط به ویروس کرونا توسط بلند گوهای ثابت و سیار می‌تواند نقش مهمی در جلوگیری از گسترش این ویروس داشته باشد. 

وی به دهیاران بخش مرکزی تاکید کرد که پیگیری لازم برای گندزدایی جداول و اماکن پر تردد سطح روستاها را انجام دهند و از حضور مسافران در سطح روستاها جلوگیری کنند.

اصناف غیر ضروری نیکشهر تعطیل شد

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت نیکشهر نیز گفت: اصناف غیرضروری و امکان شلوغ و تفریحی شهرستان بنا به دستور ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل شد.

جان محمد هوت افزود: اصناف غیرضروری، مجتمع‌های بین راهی و رستوران‌های نیکشهر با توجه به جدی بودن تهدید کرونا تعطیل اعلام شده است.

وی ادامه داد: دست فروشان، دوره گردان، ماهی فروشان، پاساژها، دکه‌ها، آرایشگاه‌ها، کبابی‌ها، بازارچه‌های تولیدات سنتی بین راهی از جمله اصنافی هستند که فعالیت آنها متوقف شده است.

رییس اداره صنعت، معدن تجارت نیکشهر اظهارداشت: کنترل ورودی و خروجی شهرستان، گند زدایی شهر و مراکز عرضه سوخت از فعالیت‌هایی است که توسط ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا به صورت روزانه انجام می‌شود.

بازارچه فروش صنایع دستی روستای تنگ سرحه نیکشهر تعطیل شد

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیکشهر گفت: با همکاری مسوولان محلی، فروشندگان صنایع  دستی و به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بازارچه فروش صنایع دستی روستای تنگ سرحه بخش لاشار تا اطلاع بعدی تعطیل شده است.

خیرالنسا امیری افزود: بازارچه صنایع دستی و فروش محصولات محلی روستای تنگه سرحه یکی از مراکز مهم فروش محصولات محلی، صنایع دستی و انواع داروهای گیاهی استان به حساب می‌آید که  در محور جاده ترانزیت نیکشهر به ایرانشهر در سه کیلومتری این روستا واقع شده است.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان شمار مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان بر اساس آخرین آمار به ۸۸ نفر افزایش یافته است.

دکتر محمد هاشمی شهری اظهار داشت: ۶۵ نفر از مبتلایان به کرونا در حوزه این دانشگاه، ‌۱۷ نفر به دانشگاه علوم پزشکی زابل و ۶ نفر به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اختصاص دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha