تب‌سنجی مسافران نوروزی در ورودی روستاهای شیروان

بجنورد- ایرنا- مسوول مدیریت بحران سلامت مرکز بهداشت و درمان شیروان گفت: ایستگاه تب سنجی و غربالگری مهمانان نوروزی ورودی به روستاهای شیروان راه اندازی شد.

موسی الرضا محزون، پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به نگرانی روستاییان در خصوص ورود مهمانان نوروزی به روستاها، تیم های بهداشتی، غربالگری لازم را در مبادی ورودی روستاهای بخش مرکزی، قوشخانه و شهر زیارت با همکاری پایگاه های بسیج آغاز کرده اند.

وی گفت: تیم های بهداشتی مستقر در مبادی ورودی ها علاوه بر تب سنجی و ثبت کلیه اطلاعات مهمانان نوروزی، نسبت به کنترل و پیگیری موارد مشکوک تا پایان تعطیلات اقدام می کنند.

محزون افزود: پیوستن به پویش «در خانه بمانیم» تنها روزنه امید به سوی نابودی کرونا است و نادیده گرفتن هشدارها می‌تواند باعث ابتلای عزیزانمان به این ویروس شود.

فرماندار شیروان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: تنها در یک روز سه هزار و ۵۷ نفر در ورودی های شیروان تست تب سنجی کرونا شدند که از این افراد ۱۷۷ نفر به مقصد شیروان سفر می کردند که ۲ نفر آنان مشکوک به کرونا تشخیص داده و به مراکز درمانی معرفی شدند.

امین رضا مراتی اظهار داشت: در شرایط فعلی، ورود این میزان مسافر به شیروان بحران زا است و می‌تواند باعث شیوع بیماری در شهرستان شود لذا انتظار آن است که شیروانی های مقیم در دیگر استانها سعی کنند از سفرهای غیرضرور به شیروان پرهیز کنند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان شمالی، پنجشنبه در واپسین روز سال ۹۸ به ۱۲۱ نفر و تعداد فوتی ها به ۱۳ نفر رسید که سهم شیروان از مبتلایان ۷ نفر بود.

اکنون ۱۸ هزار خانوار مشتمل بر ۶۸ هزار نفر از جمعیت شیروان در مناطق روستایی این شهرستان سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha