۲۹ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۱
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83720789
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اجرای ۱۰۰ درصدی طرح مبارز با کرونا در سه شهرستان گیلان

رشت - ایرنا - جانشین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: طرح ملی مبارزه با کرونا در سه شهرستان این استان به صورت کامل و ۱۰۰ درصد به انجام رسید.

دکتر محمود رضوانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح ملی مبارزه با کرونا در شهرستان های آستارا، ماسال و سیاهکل به صورت کامل به اجرا درآمد و کل جمعیت این شهرستان ها غربالگری شدند.

وی اظهار داشت: هم اکنون در اجرای این طرح در شهرستان های املش، رودسر، شفت، رضوانشهر، تالش و صومعه سرا به پوشش بالاتر از ۹۵ درصد رسیده ایم.

جانشین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان خاطر نشان کرد: تاکنون افزون بر دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در طرح ملی مبارزه با کرونا در استان گیلان نام نویسی کرده اند و اطلاعات دقیق و کاملی از وضعیت سلامتی جمعیت آنها داریم.

وی اظهار داشت: در اجرای طرح ملی مبارزه با کرونا در گیلان به افراد فاقد مشکل توصیه های مربوط به رعایت موازین بهداشتی ارائه شد و راهنمایی شدند تا در صورت مشکل به مرکز بهداشت مشخصی مراجعه کنند.

رضوانی خاطر نشان کرد: ضمن آنکه به افراد نیازمند به مراقبت در منزل نیز توصیه های لازم ارائه شد و افرادی نیاز به بستری شدن داشتند هم  به بیمارستان ارجاع داده شدند و پیگیری های لازم برای آنان که از بیمارستان ترخیص شده اند انجام می شود و این گروه تا پایان دوره انتقال بیماری روزانه وضعیت شان بررسی می شود.

وی اظهار داشت: مردم برای شرکت در این طرح باید به سایت www.salamat. gov.ir مراجعه کرده و به سؤالات مربوطه شامل داشتن علائمی درباره بیماری کرونا چون تب، لرز، سرفه و تنگی نفس و ... پاسخ دهند تا وضعیت آنان در موضوع بیماری کرونا مشخص شود.  

وی یادآور شد: با ثبت نام در این سایت افراد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده، پیگیری و مراقبت آنها از طریق واحدهای بهداشتی تحت مجموعه وزارت بهداشت انجام گرفته و  اقدامات درمانی به موقع به آنان نیز ارائه می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha