کرونا پروازهای فرودگاه بوشهر را ۴۰ درصد کاهش داد

بوشهر- ایرنا- مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهرگفت: با شیوع ویروس کرونا تعداد پروازهای این فرودگاه نسبت به بهمن ماه ۴۰ درصد کاهش یافته و از هفته‌ای ۱۰۰ پرواز به طور تقریبی به هفته‌ای ۶۰ پرواز رسیده است.

کمال دهقان منشادی روز پنجشنبه در این رابطه افزود: از ابتدای اسفند ماه و آغاز شیوع کرونا تا روز ۲۷ اسفند با کاهش ۴۰ درصدی پروازها در حدود ۲۰ هزار مسافر از فرودگاه بوشهر تردد کرده‌اند که البته نسبت به آمار بهمن ماه حدود ۶۰ درصد در تعداد جابه‌جایی مسافر کاهش داشته است.

وی اضافه کرد: از این شمار مسافر هم مسافران ورودی و هم مسافران خروجی  بررسی شده‌اند و در این مدت تنها ۲ نفر مشکوک شناسایی شده اند که جواب تست این افراد پس از انتقال به بیمارستان منفی شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر اظهار کرد: ویروس کرونا مرز نمی‌شناسد و برای مقابله با آن اقدام‌های مهمی در فرودگاه‌های استان بوشهر انجام شده که می‌توان به تشکیل جلسه با رئیس مرکز بهداشت شهرستان، توزیع کامل وسایل بهداشتی و ضد عفونی در بین کارکنان، انجام تب سنجی مستمر از مسافران ورودی و خروجی، نصب بنر اطلاع رسانی در خصوص ویروس کرونا، ضدعفونی مستمر ترمینال پروازها، دستگاه‌های بازرسی، کانترهای پذیرش مسافر، دستگاه ATM، سرویس‌های بهداشتی و ساختمان‌های اداری اشاره کرد.

دهقان منشادی گفت:  برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا از مردم خوب شهر و استان بوشهر تقاضا داریم تا حدامکان از سفرهای غیر ضروری اجتناب کرده و همچنین برای استقبال و مشایعت مسافران خود در فرودگاه حاضر نشود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha