بارش پراکنده باران، وضعیت غالب جوی زنجان در آغاز سال نو است

زنجان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: امروز/پنجشنبه/ و فردا /جمعه/ آسمان زنجان کمی ابری است و بارندگی به صورت پراکنده و رگباری در برخی مناطق استان پیش بینی می‌شود.

حسین سلطانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وزش بادهای نسبتا شدید نیز طی امروز/پنجشنبه/ و فردا /جمعه/ در سطح استان دور از انتظار نیست.

وی اظهار داشت: بر اساس نقشه های هواشناسی و پیش بینی ها، یک سامانه بارشی از اواخر وقت شنبه هفته آینده وارد استان می شود که موجب بارندگی رگباری با رعد و برق خواهد شد.

سلطانی افزود: این بارش ها که تا صبح دوشنبه آینده ادامه خواهد داشت، در مناطق سردسیر و کوهستانی ممکن است به شکل برف نیز باشد.

وی اظهار داشت: به واسطه ورود سامانه بارشی، کاهش دما برای روزهای ابتدایی هفته آینده در استان پیش بینی می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته شهر زنجان با ۱۴ درجه گرمترین و قیدار با ۲ درجه سانتیگراد سردترین مناطق استان بودند.

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند، داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha