زنان روستایی منطقه سیستان ۱۰ هزار ماسک برای کادر پزشکی تولید کردند

زاهدان- ایرنا- مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان‌جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۰ هزار عدد ماسک به همت بلند بانوان عضو صندوق خرد روستایی منطقه سیستان تولید و تحویل کادر بهداشت و درمان زابل و خاش شده است.

بهزاد شهرکی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌با توجه به شیوع ویروس خطرناک کرونا و نیاز ضروری سیستان و بلوچستان به ماسک اعضای صندوق خرد روستایی با مشارکت دانشگاه علوم‌پزشکی زابل در تهیه لوازم اولیه موردنیاز کار دوخت و دوز و تهیه ماسک را به صورت رایگان مورد توجه قرار دادند.

وی ادامه داد: ۲۰ نفر از زنان روستایی منطقه سیستان در این کار خداپسندانه مشارکت دارند.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: زنان روستایی استان ثابت کردندعلاوه‌بر کمک به تولید در بحران‌ها پشتیبان مسوولان هستند تا نیازهای جامعه‌مرتفع شود.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان شمار مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان بر اساس آخرین آمار به ۸۸ نفر افزایش یافته است.

دکتر محمد هاشمی شهری اظهار داشت: ۶۵ نفر از مبتلایان به کرونا در حوزه این دانشگاه، ‌۱۷ نفر به دانشگاه علوم پزشکی زابل و ۶ نفر به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اختصاص دارد.

وی ادامه داد:  ۵۹ نفر از مجموع تعداد مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان از بیمارستان مرخص شدند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha