مجوز تولید ماسک برای ۶ واحد تولیدی خراسان جنوبی صادر شد

بیرجند - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۶ واحد تولیدی در استان، مجوز تولید ماسک براساس استانداردهای لازم را اخذ کرده‌اند و برآورد می‌شود این کارگاه‌ها روزانه حداقل ۲۰ هزار ماسک را تولید کنند.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند، محمد دهقانی فیروزآبادی در بازدید از کارگاه تولیدی ماسک در بیرجند افزود: با توجه به نیاز استان و کشور و همچنین کمبودی که در زمینه ماسک وجود داشت و با پیگیری‌های حوزه ملزومات پزشکی معاونت غذا و دارو، این مجوزها صادر شده است.

وی گفت: تولید این نوع محصولات در زمانی که جامعه و مردم به آن نیاز دارند در واقع نوعی کار جهادی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: این کارگاه‌ها باید ماسک‌های تولیدی را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهند تا با برنامه ریزی و براساس نیاز در سطح مراکز توزیع شوند.

وی تصریح کرد: در صورتی که همه کارگاه‌هایی که مجوز تولید گرفته‌اند و با تمامی ظرفیت خود تولید کنند در مدت کوتاهی استان در زمینه تامین ماسک مورد نیاز به حد خودکفایی خواهد رسید.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این بازدید گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در استان تاکنون بیش از ۶۰ نمونه ماسک تولیدی استان برای کارشناسی و تایید به این معاونت رسیده که تعداد زیادی از آنها حداقل استانداردهای لازم را نداشته و به متقاضیان راهنمایی‌های لازم برای افزایش کیفیت محصولات ارائه شده است.

غلامرضا آهنی افزود: جای خوشحالی است که مردم و بخش خصوصی استان با توجه به احساس مسئولیت اجتماعی برای ورود به عرصه تولید ملزومات پزشکی مورد نیاز از جمله ماسک، گان و سایر اقلام بهداشتی اقدام کرده‌اند و تاکنون ۶ واحد تولید ماسک موفق به اخذ مجوز تولید از این معاونت شده‌اند.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی تا دیروز (چهارشنبه) ۱۴۰ نفر و فوتی‌های این بیماری ۱۳ نفر اعلام شد.

تاکنون ۱۰ شهرستان از ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی درگیر با کرونا شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha