ترویج ورزش همگانی در جامعه کرامت انسانی را به دنبال خواهد داشت

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ترویج و توسعه فرهنگ ورزش همگانی در بین افراد جامعه موجبات کرامت انسانی را بدنبال خواهد داشت زیرا جسم سالم روی انسان را متعالی می‌کند.

احمدعلی موهبتی شامگاه چهارشنبه در مراسم تجلیل از دانیال شه بخش فاتح اولین سهمیه المپیک تاریخ ورزش سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت و جایگاه ورزش در بین افراد جامعه اظهار داشت: اصل فلسفه ورزش ترغیب و تشویق جامعه به ورزش همگانی و در پی آن تعالی و کرامت روح استان است.

وی افزود: چنانچه سلامت جامعه به خطر بیفتد اقتصاد جهان متلاطم خواهد شد و می‌بینیم با شیوع ویروس کرونا کل جهان تحت تاثیر قرار گرفته چون سلامت جامعه به خطر افتاده است.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به رفتار پهلوانی و اخلاقی ورزشکاران که ماندگار است تاکید کرد: ورزشکاران با غیرت این استان علاوه‌بر درخشش در میادین قهرمانی در بحث پهلوانی نیز باید الگو و سرآمد همه جوانان و ورزشکاران کشور باشند.

وی بیان کرد: عملکرد و اقدامات صورت گرفته از سوی مدیران ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان را قابل قبول خواند و افزود: اکثر پروژه‌های نیمه تمام استان به سرعت در حال تکمیل شدن است و توسعه زیرساخت‌های ورزشی از شمال تا جنوب استان با اعتدال رو به رشد است.

موهبتی پیشرفت‌های اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان را در سه بخش قهرمانی، همگانی و توسعه روستایی را در سطح کشور مطلوب ارزیابی کرد.

وی همچنین ضمن تبریک کسب اولین سهمیه المپیک بوکس تاریخ ورزش سیستان و بلوچستان توسط دانیال شه بخش بوکسور شایسته تیم ملی ایران، تاکید کرد: جوانان و ورزشکاران با استعداد این خطه از ایران زمین بارها ثابت کردند چیزی کمتر از ورزشکاران سایر استان‌ها ندارند و این را در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور با کسب مدال‌های ارزشمند به اثبات رساندند.

استاندار سیستان و بلوچستان در خصوص پیگیری مشکلات دانیال شه بخش، بویژه اهدای زمین برای ساخت خانه و همچنین حمایت برای برگزاری اردوهای آماده سازی برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو قول مساعدت داد.

وی ضمن اشاره به فرهنگ حفظ و نگهداری اماکن و زیرساخت ورزشی، حضور بخش خصوصی در توسعه زیرساخت‌های ورزش سیستان و بلوچستان را حائز اهمیت خواهد و افزود: باید تمام دستگاه‌های اجرایی استان با تعامل و همگرایی با اداره کل ورزش و جوانان، سرمایه‌های بخش خصوصی را به این سمت سوق دهند.

در ابتدای این نشست ادهم کرد مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گزارشی از عملکرد و فعالیت حوزه ورزش و جوانان و همچنین موفقیت‌های کسب شده توسط ورزشکاران مستعد و نخبه استان در سال ۹۸ ارائه داد.

در پایان این دیدار به پاس قدردانی از دانیال شه بخش فاتح اولین سهمیه المپیک تاریخ ورزش سیستان و بلوچستان چهارصد میلیون ریال و همچنین یکصد میلیون ریال به محمود نهتانی مربی بوکس استان اهدا شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha