۲ هزار بیمار بهبودیافته در خراسان رضوی به خانه بازگشتند

مشهد- ایرنا- مسوول کارگروه اطلاع‌ رسانی بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون ۲ هزار و ۱۲۹ بیمار مبتلا به عفونت‌های حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در خراسان رضوی بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند.

دکتر حمیدرضا رحیمی روز  پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۳۰ بهمن تا ۲۸ اسفند امسال سه هزار و ۶۱۰ بیمار مبتلا به عفونت های حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان خراسان رضوی بستری شدند.
وی ادامه داد: ۲ هزار و ۱۰۵ نفر از این تعداد در مشهد و ۱۲ شهرستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی این شهر هستند که تاکنون هزار و ۱۵۵ نفر آنان بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده اند.
وی گفت: طی این مدت تعداد بیماران بستری شده به خاطر عفونت حاد تنفسی در بیمارستان‌های زیر نظر دانشکده علوم پزشکی نیشابور که شهرستان فیروزه را نیز زیرپوشش دارد ۶۷۲ نفر بوده است که ۳۷۷ نفر آنان با دریافت خدمات‌ درمانی سلامتی خود را بازیافته‌اند. 
رحیمی افزود: ۳۳۲ نفر از بیماران حاد دستگاه تنفسی نیز در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه تحت معالجه قرار گرفتند که تاکنون ۲۶۱ نفر آنان بهبود یافته و مرخص شده‌اند.
دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن شهرستان‌های تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات خدمات ارایه می‌دهد.
وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز که پنج شهرستان خوشاب، جوین، جغتای، داورزن و سبزوار را در غرب خراسان رضوی زیرپوشش دارد طی این مدت ۱۹۷ بیمار حاد تنفسی داشته که ۱۲۴ نفر آنان تاکنون درمان شده و از بیمارستان مرخص شده‌اند.
وی تعداد افراد بستری در حوزه دانشگاه علوم پزشکی گناباد را نیز ۱۵۴ نفر اعلام کرد و گفت: تاکنون ۱۲۵ نفر از این بیماران درمان شده‌اند.
شهرستان‌های گناباد و بجستان با ۱۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان خراسان رضوی زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.
رحیمی همچنین به وضعیت حوزه جغرافیایی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام شامل شهرستان‌های تایباد، باخرز، صالح‌آباد و تربت‌جام اشاره کرد و افزود: ۱۵۰ نفر در این شهرستان‌ها به خاطر ابتلا به عفونت حاد تنفسی در بیمارستان بستری شدند که با تلاش پزشکان و پرستاران این دانشگاه ۱۰۷ نفر آنان تاکنون سلامتی خود را بازیافته‌اند.
حدود پنج میلیون نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه ساکنان این استان زیرپوشش خدمات دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌جام، تربت‌حیدریه و نیشابور هستند.
بر اساس آخرین آمار رسمی، شمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا که نوع بسیار حاد عفونت تنفسی و یک بیماری نوپدید همه‌گیر است در استان خراسان رضوی  ۶۶۱ نفر گزارش شده است.
تعداد جانباختگان استان خراسان رضوی بر اثر بیماری کرونا که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت شده است ۵۵ نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha