کمک ۷.۶ میلیارد ریالی مردم ماکو به جشن نیکوکاری

ارومیه- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت: مردم نوع‌دوست این شهرستان در جشن نیکوکاری امسال، هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به نیازمندان کمک کردند.

محمد محمدنژاد روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: جشن نیکوکاری امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و با تمهیدات اندیشیده شده، در راستای حفظ سلامت مردم، از طریق فضای مجازی و روش‌های پرداخت الکترونیکی برگزار شد و هیچ گونه پایگاه جمع آوری کمک های نقدی دایر نشد.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم نوع‌دوست و خیّر این شهرستان مشارکت چشمگیری در کمک‌رسانی به محرومان و نیازمندان داشتند، افزود: جمع‌آوری کمک‌های مردم در قالب جشن نیکوکاری تا ۲۵ اسفندماه جاری ادامه داشت که در این مدت میزان مشارکت مردم خیّر شهرستان در جشن نیکوکاری در مقایسه با سال گذشته ۷۰ درصد افزایش یافت.

وی ادامه داد: این کمک‌ها که امسال بخش قابل توجه آن، نقدی بود بلافاصله تبدیل به لوازم ضروری شده و در اختیار خانواده‌های نیازمند قرار گرفت.

وی اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا همچنین توزیع پاکت مدارس نیز امسال اجرا نشد.

به گزارش ایرنا، جشن نیکوکاری از نخستین سال‌های تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) برای کمک به نیازمندان در آستانه عید هر سال برگزار شده و همواره مورد توجه شهروندان بوده است.

کمیته امداد امام خمینی(ره) از جمله نهادهای تاسیس شده پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران است که با هدف کمک به خانواده های نیازمند و رفع نیازهای آنها با فرمان امام راحل راه اندازی شد.

امسال چهل و یکمین سالگرد تاسیس کمیته امداد است.

ماکو یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha