تب سنجی و غربالگری ۴۵ هزار نفر در مبادی ورودی ایلام

ایلام - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: از ۱۳ اسفنده ماه جاری تا کنون حدود ۴۵ هزار نفر در مبادی ورودی استان ایلام توسط تیم های امداد و نجات مورد پایش تب سنجی قرار گرفتند و هشدارها و اطلاع رسانی های لازم جهت پیشگیری از ویروس کرونا به آنها ارایه شد.

حسین عارفی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در ۱۱ محور ورودی استان شامل پلیس راه شباب و محور سرابله به چهارمله در چرداول، سه راهی سومار زرنه در ایوان، محور دهلران به اندیشمک در دهلران، محورهای تلخاب، وحدت آباد ماژین و پلیس راه دره شهر در دره شهر و و محور ملکشاهی به ایلام، ملکشاهی به میمه و ملکشاهی به مهران در ملکشاهی جهت طرح غربالگری ویروس کرونا استقرار یافته اند.

وی ادامه داد: در پستهای غربالگری ویروس کرونا ۱۱ تیم عملیاتی با بهره مندی از ۲۵۰ نفر روز نیروی عملیاتی متشکل از کارکنان و اعضا و استفاده از ۱۱ خودرو عملیاتی در این طرح توسط جمعیت هلال احمر استان ایلام مشارکت داده شده است. 

وی اضافه کرد: طرح غربالگری کماکان در مبادی ورودی به استان ادامه دارد و تیم های امدادی و عملیاتی جمعیت هلال احمر استان ایلام در حال خدمت رسانی هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: در طرح غربالگری و تب سنجی افراد مشکوک به کرونا جهت سیر مراحل بعدی به مراکز درمانی معرفی می شوند.

به گفته وی، جمعیت هلال احمر استان ایلام با استفاده از ظرفیت جوانان و داوطلبان با راه اندازی کارگاه های خیاطی در شهرستان های ایلام، مهران، سیروان، دره شهر و دهلران، روزانه بیش از ۲ هزار عدد ماسک تولید و به صورت رایگان بین نیازمندان توزیع می کند.

وی یادآور شد: از ابتدای شیوع کرونا  در استان ایلام تا کنون ۹ هزار و ۴۵۰ لیتر مواد ضدعفونی در سطح معابر و مکان های عمومی توسط نیروهای هلال احمر استان توزیع شده است.

بر اساس اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، مجموع افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان ایلام با ثبت ۱۰ مورد جدید به ۱۲۰ نفر رسید.

به گفته دکتر محمد کریمیان، از مجموع بیمارانی که در این استان به کرونا مبتلا شده اند تا کنون ۶۰ نفر بهبود یافته و ترخیص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha