اجرای طرح پیشگیری از کرونا در افراد بی خانمان و معتادان ایلام

ایلام - ایرنا - مدیرکل بهزیستی ایلام گفت: طرح پیشگیری و مراقبت از بیماری کرونا در افراد بی خانمان و پاتوق های کارتن خواب مصرف کننده مواد مخدر همزمان با سراسر کشور در این استان اجرا شد.

زهرا همتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح با هدف کاهش شیوع بیماری کرونا در بین این افراد که از نظر بهداشتی وضعیت مطلوبی نداشته و امکان انتقال این ویروس را به سایر افراد دارند در تمامی ۱۰ شهرستان استان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه این طرح با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر اجرا می شود، افزود: برای اجرای این طرح ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: در این طرح علاوه بر اینکه اقلام بهداشتی و ضد عفونی بین مصرف کنندگان مواد مخدر توزیع می شود، آموزش و آگاهی بخشی و نکات بهداشتی لازم به این افراد ارایه می شود.

مدیرکل بهزیستی ایلام با اشاره به تداوم این طرح گفت: همچنین غربالگری و تب سنجی این افراد در حین توزیع بسته های آموزشی انجام و افراد مشکوک جهت درمان به مراکز درمانی ارجاع می‌شوند.

وی  با اشاره به طرح پیشگیری از بیماری کرونا در مناطق حاشیه شهری استان، اعتبار این طرح را ۳۱۰ میلیون ریال عنوان کرد.

بر اساس اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، مجموع افراد مبتلا به ویروس کرونا در این استان ایلام سه رقمی شد و به ۱۲۰ نفر افزایش یافت.

آمار پزشکان مبتلا به کرونا نیز به چهار نفر افزایش یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha