شمار جان‌باختگان کرونا در آمریکا به ۱۵۰ نفر رسید

تهران - ایرنا - شمار جان باختگان ویروس کرونا در آمریکا با مرگ ۱۴ نفر دیگر به رقم ۱۵۰ نفر رسید.

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در سرتاسر آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته با تأیید ابتلای ۲ هزار و ۷۸۶ نفر دیگر، به ۹ هزار و ۱۹۷ تن افزایش یافت و تاکنون ۱۵۰ آمریکایی نیز جان خود را از دست داده اند.
در همین ارتباط، آزمایش تست کرونای دو تن از نمایندگان کنگره آمریکا شامل "دیاز بالارت" نماینده جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا و نیز "بن مک آدامز" نماینده دمکرات ایالت یوتاه آمریکا مثبت اعلام شد. 

کره جنوبی

وزارت بهداشت کره جنوبی بامداد پنجشنبه اعلام کرد، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در  این کشور به ۸هزار و ۵۶۵ مورد رسید.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت کره جنوبی در ۲۴ ساعت گذشته ابتلای ۱۵۲ مورد جدید به کرونا در این کشور ثبت شده است.

نیکاراگوئه

نیکاراگوئه واقع در آمریکای مرکزی نیز  بامداد پنجشنبه از شناسایی نخستین مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ خبر داد.

هنگ کنگ، ماکائو و تایوان
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هنگ کنگ، تایوان و ماکائو هم به ۳۰۷ مورد و تعداد جان باختگان این سه منطقه نیز به ۱۵ نفر رسیده است در حالی که ۲۲۴ تن نیز درمان شده‌اند.
ثبت ۱۲۲ مورد جدید به کووید-۱۹ در ۷ کشور عربی
هفت کشور عربی اعلام کردند که در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۲ مورد جدید به ویروس کووید-۱۹ در این کشورها شناسایی شده است.
براساس گزارش منابع بهداشتی این کشورها، عربستان از شناسایی ۶۷ مورد، مصر ۱۴، کویت ۱۲، قطر ۱۰، اردن ۸، عمان ۶ و مغرب ۵ مورد جدید خبر دادند.
وزارت بهداشت عربستان اعلام کرد که با حساب ۶۷ مورد جدید، شمار مبتلایان در این کشور شورای همکاری خلیج فارس به ۲۳۸ نفر افزایش یافته است و تاکنون ۶ نیز سلامتی خود را بدست آورده‎اند.
در همین ارتباط، "عبدالله السند" سخنگوی وزارت بهداشت کویت نیز اعلام کرد که با شناسایی ۱۲ مورد جدید، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در این کشور به ۱۴۲ نفر رسیده است و تاکنون ۱۵ نفر بهبود یافته‎اند.
اما وزارت بهداشت قطر چهارشنبه شب اعلام کرد که مجموع مبتلایان در این کشور به ۴۵۲ نفر رسید و این کشور به لحاظ شمار مبتلایان به کووید-۱۹در صدر کشورهای عربی قرار گرفته است. 
اما در اردن "محمد العسعس" وزیر دارایی این کشور اعلام کرد که با ثبت هشت مورد جدید، شمار مبتلایان به ۵۶ نفر افزایش یافت و در این باره یک نفر نیز سلامتی خود را به دست آورده است.
وزارت بهداشت عمان نیز شمار مبتلایان به کرونای جدید در این کشور را ۳۹ نفر اعلام کرد و افزود که ۱۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
اما در مغرب "خالد آیت الطالب" وزیر بهداشت این کشور در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و اعلام کرد که شمار مبتلایان در کشورش با ثبت ۵ مورد جدید به ۵۴ نفر رسیده است.
سیر صعودی جان‌باختگان و مبتلایان در کشورهای جهان در حالی است که  کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته «هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا با منشأ داخلی ثبت نشده است» بنابراین آمار ابتلای جدید به این ویروس در این کشور صفر شده است.
با این حال مقامات بهداشتی چین اعلام کردند در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا که از خارج به چین سفر کرده‌اند (وارداتی) شناسایی و ثبت شده است.
گزارش حاکی است با این حساب شمار مبتلایان به کرونا در چین به ۸۰ هزار و ۹۲۸ نفر رسیده است در حالی که آمار جان باختگان در این کشور نیز با ثبت ۸ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته به سه هزار و ۲۴۵ تن افزایش یافت.
کمیسیون ملی بهداشت چین در عین حال اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۸۱۹ تن از بیماران ترخیص شده‌اند و سلامتی خود را به دست آورده‌اند، تا شمار افراد بهبود یافته در این کشور نیز به ۷۰ هزار و ۴۲۰ تن برسد.
سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرد که شمار مبتلایان به این ویروس در سراسر جهان از مرز ۲۰۰ هزار نفر گذشته است در خارج از چین در مجموع ۱۲۰ هزار و ۵۰۰ تن مبتلا و چهار هزار و ۷۰۰ تن فوت شده اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha