بسته‌های سبد غذایی بین مددجویان بهزیستی دامغان توزیع شد

سمنان- ایرنا- رییس اداره بهزیستی شهرستان دامغان گفت: ۳۰۰ بسته سبد غذایی ویژه ایام نوروز به ارزش ۳۵۰ میلیون ریال بین مددجویان بهزیستی این شهرستان توزیع شد.

محمود زحمتکش روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا  افزود: ۳۰۰ بسته سبد کالای ضروری توسط مرکز توانبخشی حرفه ای روزانه دختران کم توان ذهنی الزهرا(س) دامغان به مناسبت ایام نوروز بین مددجویان بهزیستی دامغان توزیع شد.

وی اضافه کرد: این بسته ها شامل برنج، روغن، چای، آجیل، شکلات، ماکارونی، قند و روغن است.

زحمتکش اظهار داشت: توزیع این تعداد بسته کالایی با صرف ۳۵۰ میلیون ریال اعتبار انجام شد.

وی ارزش ریالی هر سبد کالایی را حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال عنوان کرد و گفت: در سالجاری تا کنون حدود یکهزار سبد کالایی در بین مددجویان بهزیستی شهرستان توزیع شده است.

زحمتکش تصریح کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در جامعه، توزیع بسته های حمایتی گامی مثبت در جهت رفع مشکلات معیشتی نیازمندان جامعه است.

وی ادامه داد:  با توجه به شیوع ویروس کرونا نیز، کارگاه تولید ماسک در شهر دامغان ایجاد شده است که در این کارگاه، بانوان در ۲ شیفت کاری ۱۲ نفره شروع به تولید کرده اند.

رییس اداره بهزیستی شهرستان دامغان گفت: در این کارگاه روزانه تعداد ۵۰۰ عدد و در مجموع شش هزار ماسک، جهت استفاده در بخش پرسنلی و مراکز تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان سمنان تولید می‌شود. 

بر اساس سرشماری سال ۹۵ شهرستان دامغان ۹۴ هزار و ۱۹۰ نفر در ۳۰ هزار و ۲۹۶ خانوار جمعیت دارد.

سه هزار و ۲۳۸ خانوار دامغانی از مددجویان بهزیستی این شهرستان هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha