برخورد قاطع یگان حفاظت منابع طبیعی آذربایجان‌غربی با سودجویان

ارومیه- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی گفت: گشت‌های یگان حفاظت منابع طبیعی طی ایام نوروز در آماده باش کامل هستند و با سودجویان از عرصه‌های ملی برخورد می‌کنند.

هادی قاسمی‌روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به فرا رسیدن ایام تعطیلات نوروزی ممکن است افراد سودجو مبادرت به تخریب منابع طبیعی و تصرف و ایجاد حریق کنند که گشت‌های یگان حفاظت به صورت مستمر در عرصه‌ها حضور داشته و با هرگونه سوءاستفاده و آسیب به منابع طبیعی برخورد می‌کند.

وی اظهار کرد: با افراد هنجارشکن در ایام نوروز برخورد جدی می‌کنیم و چنانچه افراد سودجو و فرصت طلب به طور آگاهانه یا ناآگاهانه اقدام به تخریب و تصرف اراضی ملی یا با شخم‌زدن منابع ملی را تخریب و تصرف کنند، برخورد جدی و قاطع می‌شود.

وی بیان کرد: وظیفه این یگان حفاظت، حراست و پاسداری از عرصه‌های ملی و کنترل چرای دام است و با کسانی که به صورت غیرمجاز دام‌های خود را خارج از زمان تعیین شده قانونی به عرصه‌ها و مراتع وارد کرده و اقدام به هنجارشکنی کنند برخورد قانونی شده و این افراد پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی اضافه کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با رییس کل دادگستری استان و دادستانی‌ها در طول ایام تعطیلات نوروزی در سریع‌ترین زمان ممکن به تخلفات و جرایم تعرض‌کنندگان به منابع طبیعی و عرصه‌های ملی رسیدگی می‌شود.

قاسمی‌گفت: مردم و دوستداران منابع طبیعی می‌توانند به منظور حفاظت از عرصه‌های ملی در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف، چرای غیرمجاز، حریق در مراتع و یا قطع درختان با شماره تلفن امداد جنگل و مرتع ۱۵۰۴ تماس گرفته و تخلفات را گزارش دهند.

آذربایجان‌غربی بیش از ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار هکتار عرصه ملی دارد که از این میزان، ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار هکتار عرصه مرتعی بوده و ۱۰۱ هزار هکتار را نیز جنگل‌های زاگرسی جنوب استان تشکیل می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha