پرداخت ۳.۱ میلیارد ریال مستمری اضافی به مددجویان زلزله‌زده قطور

ارومیه- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی با بیان اینکه یک ماه مستمری اضافی به زلزله‌زدگان بخش قطور خوی پرداخت می‌شود، گفت: در این راستا سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال مستمری به این افراد پرداخت می‌شود.

عزیز سهندی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مستمری اضافی به ۴۳۵ خانوار آسیب دیده از زلزله پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد:  همچنین سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در قالب بسته‌های حمایتی برای مددجویان مناطق زلزله زده خوی در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: در مناطق زلزله‌زده این شهرستان ، ۲۰۰ خانوار جدید نیز تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفته‌اند که با احتساب این خانوارها، پرداختی کمیته امداد در این منطقه ۲ برابر خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان‌غربی گفت:  ۲۰۷ باب از واحدهای مسکونی مددجویان زلزله‌زده به‌طور کامل تخریب شده و ۱۳۸ واحد نیز به تعمیرات کلی و جزئی نیاز دارند که هزینه‌های آن‌ها توسط کمیته امداد تامین خواهد شد.

وی بیان کرد: پس از بررسی و محاسبه دقیق میزان خسارات، بین ۴۰ تا ۱۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به مددجویان آسیب دیده ناشی از زلزله خوی پرداخت می‌شود.

به گزارش ایرنا روز یکشنبه - چهارم اسفندماه - ابتدا منطقه «قطور» و سپس «زرآباد» خوی با زمین‌لرزه نسبتا شدیدی لرزید که این امر در مجموع موجب مصدومیت حدود ۱۰۴ نفر، بستری شدن ۱۰ نفر، تلف شدن صدها راس دام، تخریب چهار هزار واحد مسکونی و وارد شدن خسارت جزئی به یکهزار واحد دیگر در روستاهای خوی و سلماس شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha