قشقاوی: ایران تنها کشور جهان است که امکان خرید دارو از خارج را ندارد

مادرید- ایرنا- «حسن قشقاوی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در گفت وگوی اختصاصی با ایگلسیاس مدیر بخش بین الملل روزنامه لاراسون گفت: ایران تنها کشور جهان است که به علت تحریم بانکی آمریکا، امکان خرید دارو از خارج را ندارد.

وی افزود : به علت تحریم های بانکی آمریکا، ایران تنها کشور جهان است که دراین شرایط سخت مبارزه با شیوع کرونا، امکان خرید دارو و تجهیزات پزشکی از بازارهای جهان را ندارد زیرا هرگونه تبادل بانکی، مستلزم دریافت مجوز از دفتر کنترل دارایی های آمریکا (OfAK ) است که این دفتر اجازه این کار را به بانک ها و شرکت های خارجی جهان، نمی دهد.

 قشقاوی گفت: این یک ظلم آشکار و در تعارض کامل با اصول بشردوستانه توسط یک قدرت زورگو و یکجانبه گرا است. 

 وی ادامه داد : آمریکایی ها از شیوع کرونا به عنوان مکمل حلقه فشار حداکثری علیه ایران استفاده می کنند و با تولید "فیک نیوزها" و دامن زدن به شایعات و جعل اخبار بی پایه و اساس، از طریق امپراطوری رسانه ای وابسته به خود، اعم از رسانه های فارسی زبان و غیره، تلاش وسیعی دارند تا افکارعمومی جهان را از اقدامات ضد بشری خود، منحرف کنند.

 قشقاوی در این مصاحبه به سوالاتی پیرامون زمان آغاز انتشار این ویروس در ایران، سیاست های پیشگیرانه وزارت بهداشت و برگزاری انتخابات مرحله اول و دوم انتخابات مجلس و ... پاسخ داد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha