دومین وزیر دولت برزیل به ویروس کرونا مبتلا شد 

تهران- ایرنا- دولت برزیلیا بامداد روز پنجشنبه مبتلا شدن یکی دیگر از وزرای کابینه بولسونارو به ویروس کرونا را تایید کرد.  

به گزارش روزنامه گاردین، دریاسالار "بنتو آلبوکرک" وزیر انرژی برزیل دومین وزیر کابینه ژائیر بولسونارو است که آزمایش ویروس کرونای وی مثبت اعلام شده است. پیش از این ژنرال آگوستو هلنو وزیر امنیت عمومی کابینه برزیل مبتلا به ویروس کرونا شده بود.  

ابتلای وزرای کابینه بولسونارو در حالی افزایش می‌یابد که در هفته‌های گذشته فابیو واجنگارتن دبیر مطبوعاتی برزیل نیز به ویروس کرونا گرفتار شده بود.  

به گزارش رسانه‌ها، نتایج آزمایش‌های پزشکی نشان می‌دهد که چهار نفر دیگر از اعضای هیأت همراه «ژائیر بولسونارو» رییس جمهوری برزیل که اخیراً در «مارا لاگو» فلوریدا با ترامپ دیدار کردند، مبتلا به بیماری کرونا شده‌اند.  

«فابیو واین گارتن» دبیرارتباطات برزیل، سناتور «نلسینهو تراد»، «کارینا کوفا» وکیل بولسونارو و «نستور فورستر» نماینده مراودات تجاری برزیل در آمریکا چهار مقامی هستند که به کرونا مبتلا شده‌اند.  

بولسونارو نیز آزمایش کرونا داد و اعلام شد که وی به این ویروس مبتلا نشده است.  

ترامپ نیز پس از فشارهای فراوان سرانجام آزمایش کرونا داد و اعلام کرد که نتیجه آزمایش وی منفی است.  

ویروس کرونا ابتدا در چین مشاهده شد و بسرعت به سایر کشورهای سرایت کرد.  

شمار مبتلایان به این ویروس خصوصاً در اروپا بسرعت در حال افزایش است و آمریکا نیز در روزهای اخیر تعداد زیادی مبتلا به کرونا را شناسایی کرده است.  

براساس تازه‌ترین آمار مبتلایان و جان‌باختگان به کووید-۱۹، ۲۰۰ هزار و ۶۸۰ نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده و ۸ هزار و ۹۲ نفر براثر این بیماری جان باخته‌اند.  

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha