غربالگری ۳۰۰ هزار نفر در مبادی ورودی هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان از غربالگری ۳۰۰ هزار نفر در مبادی ورودی استان از ابتدای آغاز این طرح خبر داد و گفت: از این شمار ۱۸۰ نفر مشکوک به بیماری کرونا بودند.

فریدون همتی چهارشنبه شب در نشست ستاد مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت: بیشتر افراد مشکوک به بیماری کرونا به شهرهای خود بازگشته اند یا به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی معرفی شدند.

وی تاکید کرد: برای حفظ سلامتی مردم و پیشگیری از بیماری کرونا، هیچ خدماتی به ویژه در ایام تعطیلات نوروز به گردشگران و مسافران در هرمزگان ارایه نمی‌شود و مراقبت شدیدی در همه مبادی ورودی و خروجی استان در حال انجام است.

همتی ادامه داد: تمامی هتل‌ها و اماکن اقامتی استان هرمزگان نیز به صورت داوطلبانه تعطیل شده و به گردشگران خدمات نمی‌دهند و همچنین نصب چادر در تمامی بوستان‌ها و به ویژه در سواحل استان ممنوع است.

استاندار هرمزگان ابراز داشت: بازارها نیز به صورت داوطلبانه به حالت نیمه فعال درآمده و انتظار ما از همه مردم عزیز این است که برای حفظ سلامتی خود و دیگران در این ایام مسافرت نداشته باشند و در خانه بمانند.

وی تاکید کرد: نوروز ۹۹ خدمات گردشگری دریایی در راستای سفر به جزایر نیز ارائه نخواهد شد و گردشگران نمی‌توانند به جزایر هرمزگان سفر کنند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۱۵۰ کشور سرایت کرده است.

کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون حدود سه درصد گزارش شده است.

این ویروس که از شهر ووهان چین شیوع یافته یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است.

سازمان جهانی بهداشت می گوید حدود ۸۰ درصد از افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند علائم خفیفی دارند در حالیکه حدود ۶ درصد آنها دچار علائم جدی نظیر التهابی که در سراسر ریه گسترش می یابد، می شوند.

رعایت نکات بهداشتی به ویژه شستشوی مکرر دست ها و پرهیز از حضور در محیط های شلوغ، از اهمیت ویژه ای در قطع  شیوع زنجیره انتقال کرونا دارد.

طبق آمارهای اعلام شده تا روز ۲۸ اسفندماه ۱۲۴ نفر در استان هرمزگان مبتلا به کرونا شدند که از این شمار ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha