آمادگی نروژ برای حمایت از کارگران در برابر شیوع  کرونا

تهران- ایرنا- نخست وزیر نروژ روز چهارشنبه از آمادگی دولت و کشور برای حفاظت از کارگران و شرکت‌های اقتصادی در برابر شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد خبر داد. 

به گزارش رویترز، ارنا سولبرگ در پیامی تلویزیونی در حمایت از کارگران و اقتصاد گفت: نروژ تمام موارد لازم را برای محافظت از مشاغل و شرکتها در برابر شیوع ویروس کرونا انجام خواهد کرد. 

سولبرگ افزود: ما مایل هستیم هر کاری که لازم است انجام دهیم و به همراه پارلمان برای تأمین شغل مردم و محافظت از شرکت‌های نروژی اعم از بزرگ و کوچک بودجه مورد نظر هزینه خواهد شد. 

سازمان بین‌المللی کار یکی از موسسات تخصصی سازمان ملل که به امور مربوط به کار و کارگران می‌پردازد، در بیانیه‌ای اعلام کرد: شیوع ویروس کرونا در بدترین شرایط می‌تواند سطح بیکاری در جهان را بیشتر از بحران اقتصادی جهانی در سال ۲۰۰۸ افزایش دهد.  

در بیانیه سازمان بین المللی کار آمده است که شیوع ویروس کرونا بیکاری جهانی را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد و ۲۵ میلیون نفر دیگر از کار اخراج شده و درآمد کارگران را به شدت کاهش می‌دهد. 

براساس تحقیقات سازمان بین المللی کار، بحران اقتصادی و کارگری ناشی از گسترش ویروس جدید کرونا که هم اکنون بیش از هشت هزار نفر را در سراسر جهان کشته است، تأثیرات گسترده‌ای بر نتایج بازار کار خواهد داشت. 

این بحران همچنین در بهترین و بدترین سناریو می‌تواند شمار افراد شاغل فقیر را بین ۸. ۸ میلیون تا ۳۵ میلیون نفر افزایش دهد. 

سازمان بین المللی کار همچنین خواستار اقدامات فوری در سطح ملی و جهانی برای به حداقل رساندن میزان بیکاری ناشی از ویروس کرونا شد. 

گفته می‌شود این اقدامات می‌تواند براساس حمایت از حقوق کارگران، تحریک اقتصاد و اشتغال و حمایت از مشاغل و درآمد باشد.  
 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha