آمار مبتلایان به کرونا در کیش افزایش یافت

کیش - ایرنا- آمار بیماران مبتلایان به ویروس کرونا در کیش با شناسایی ۵ بیمار جدید و افزایش ۲۱ درصدی به ۲۸ نفر رسید تا این جزیره ۳۸ هزار نفری در مقایسه با سایر شهرهای استان هرمزگان و به نسبت جمعیت، بیشترین آمار ابتلا به کرونا را به خود اختصاص دهد.

 سخنگوی شورای سلامت کیش چهارشنبه شب اعلام کرد: بر اساس نتایج آزمایشهای انجام شده امروز ۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کیش ثبت شد و به این ترتیب از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲۸ بیمار کرونایی در این جزیره شناسایی شده اند. 

دکتر محمد رضا رضانیا یادآوری کرد: در مجموع ۵۸ نفر مشکوک به کرونا به  بیمارستان این جزیره مراجعه کرده اند که از این تعداد، ۲۸ نفر مثبت  اعلام شده، ۸ نفر در انتظار جواب آزمایش  هستند، ۲۴ نفر با حال عمومی خوب در منزل بستری و دو نفر نیز فوت شده اند. 

وی ضمن دعوت از مردم برای ماندن درخانه هشدار داد: چنانچه این اصول رعایت نشود، زنجیره انتقال ویروس کرنا قطع نمی شود و در نیمه فروردین ممکن است با بحران شدید مواجه شویم که در اینصورت کادر درمانی جزیره آمادگی لازم را برای پاسخگویی به مراجعه کنندگان نخواهد داشت. 

  سخنگوی شورای سلامت کیش با اشاره به تدابیر جدید در خصوص کنترل مسافران ورودی به کیش، ابراز امیدواری کرد که این تدابیر زمینه لازم را برای پایش، پوشش و نظارت کامل بر جمعیت ساکن دراین جزیره فراهم کند. 

 وی دیگر بار از مردم خواست تا در خانه بمانند و از حضور در اجتماعات و مکانهای عمومی خودداری کنند تا بتوان زنجیره انتقال ویروس کرنا را قطع کرد.  او هشدار داد تا زمانیکه مردم نکات بهداشتی و توصیه ای را رعایت نکنند، کنترل بیماری سخت و دشوار است و احتمال افزایش موارد آلوده وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =