واحدهای تولیدی اقلام بهداشتی استان سمنان در تعطیلات نوروز فعال هستند

سمنان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: تمام واحدهای تولیدی مواد و اقلام بهداشتی مانند دستکش، ماسک و ضدعفونی کننده استان در تعطیلات نوروز ۹۹ فعالیت دارند.

حبیب‌الله خجسته‌پور عصر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تمام واحدهای صنعتی تولید کننده اقلام بهداشتی از قبیل ماسک،دستکش، موادضدعفونی کننده و پد الکی استان سمنان موظفند در روزهای تعطیلات نوروز بدون تعطیلی و به صورت سه شیفت فعالیت کنند.

وی با اشاره به مساعدت و همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در تامین تجهیزات پزشکی و درمانی برای مقابله با ویروس کرونا، تصریح کرد: این اقدام بر اساس راهبرد اتاق ایران در ایفای نقش مسوولیت اجتماعی فعالان بخش خصوصی صورت گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان تصریح کرد: بر این اساس، ستاد مقابله با بیماری کرونای استان ۲ دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود را ملزم به پیگیری این کمک‌ها کرد.

وی با بیان اینکه اعتباراتی به صورت متمرکز در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، ادامه داد: بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونای استان، دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود باید پیگیر جذب این اعتبارهای متمرکز شوند.

خجسته‌پور خاطرنشان کرد: ۵۷ میلیارد ریال با پیگیری استاندار سمنان و مساعدت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای مقابله با بیماری کرونا برای دانشگاه های علوم پزشکی این استان تامین اعتبار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان یادآور شد: مقابله با بیماری کرونا و آگاه سازی مردم برای چگونگی مبارزه با این ویروس، امروز اولویت اصلی همه است.

کل مبتلایان به بیماری کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۳۶۱ نفر نفر رسید، این تعداد در استان سمنان نیز به ۵۷۷ نفر رسیده است.

طبق آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت، استان سمنان در شاخص نسبتِ مبتلایان به کل جمعیت، پس از استان قم، در رتبه دوم کشور قرار دارد.

ضدعفونی کردن شهرهای استان سمنان و حتی تعدادی از روستاها توسط نیروهای شهرداری، سپاه و گروه های مردمی هم چنین کنترل ورود و خروج با شهرها با تب سنجی و غربالگری از برنامه های مهمی است که این روزها شهروندان شاهد اجرای آن در مبارزه با کرونا هستند.

مدارس و دانشگاه های این استان نیز به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا پایان سال جاری تعطیل شده است.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha