۲۸ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۶
کد خبرنگار: 2193
کد خبر: 83720348
۰ نفر

برچسب‌ها

همت بانوی خیر دارابی در تولید و توزیع ماسک رایگان

شیراز-ایرنا- در شرایطی که جامعه به دلیل شیوع بیماری کرونا نیازمند اقلام بهداشتی است، یک بانوی خیر در شهرستان داراب با همکاری ۵۰ نفر از بانوان این شهرستان، مبادرت به تولید و توزیع روزانه یک هزار عدد ماسک به صورت رایگان کرده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان داراب، چهارشنبه با بیان این مطلب به ایرنا اظهار داشت: مکانی که این ماسک‌ها در آن تولید می‌شود، یک کارگاه هنری است که با مجوز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در زمینه آموزش تولید کیف و کفش در شهر داراب فعالیت داشت اما با توجه به ضرورت تامین اقلام بهداشتی جامعه، خط تولید خود را تغییر داده و مبادرت به تولید روزانه یک هزار عدد ماسک کرده است.  

محمد مهدی هدایی افزود: بانو فرهادی از خیران شهرستان داراب که در این کارگاه برای بیش از ۲۰ زن سرپرست خانوار اشتغالزایی کرده است برای مقابله با بیماری کرونا، با هدف خشنودی خداوند وارد میدان عمل شده و ماسک‌هایی را که در این کارگاه تولید می‌شود به صورت رایگان توزیع می‌کند.         

او گفت: ۵۰ نفر از بانوان شهرستان داراب نیز برای تولید این ماسک‌ها به کمک این بانوی خیر آمده و در ۲ نوبت کاری فعالیت دارند.

بانو فرهادی نیز در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: با همکاری سپاه ناحیه مقاومت داراب، پارچه‌های مخصوص تولید ماسک در اختیار ما قرار می‌گیرد و خیاطان شاغل در این کارگاه این ماسک‌ها را دوخته و پس از استریل (عاری از میکروب) شدن به صورت رایگان در اختیار مردم شهرستان داراب قرار می‌گیرد.

وی، همچنین از مسوولان شهرستان داراب خواست این کارگاه تولیدی را حمایت کنند تا محصولات آن با کیفیت بالایی در بازار نیز عرضه شود.

شهرستان داراب در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha