مرزهای آمریکا با کانادا بسته می شود

تهران - ایرنا - دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه اعلان کرد که مرزهای کشورش را با کانادا به علت همه گیری ویروس کرونا به صورت موقت بر روی سفرهای غیرضروری می بندد.

ترامپ در توئیتر نوشت: ما (واشنگتن و اوتاوا) توافق کردیم به صورت موقت مرز شمالی با  کانادا را بر روی آمد و شدهای غیرضروری ببندیم. 

وی در این توئیت یادآوری کرد که روابط بازرگانی دوجانبه تحت تاثیر این تصمیم قرار نخواهد گرفت.

براساس جدیدترین داده های رسمی که روز چهارشنبه در آمریکا منتشر شده، تمامی ایالت‌های این کشور درگیر ویروس کرونا شده‌اند.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، همزمان با تداوم شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان،  در تمامی ایالت های آمریکا مورد ابتلا به کرونا تایید شده است. همزمان با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در سراسر جهان به رغم اتخاد تدابیر شدید محدودکننده، کارشناسان هشدار می دهند که جوامع انسانی برای چند ماه با چالش های ناشی از شیوع کرونا دست و پنجه نرم خواهند کرد.

بیشتر شهروندان شهرهای مهم آمریکا و اروپا همچنان خود را قرنطینه کرده اند. دولت آمریکا نیز در حال اجرایی کردن طرح اضطراری کنترل مرزها است که شامل بازگرداندن مهاجرانی می باشد که به صورت غیرقانونی وارد این کشور شده اند.

در همین حال مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا هشدار داد که شیوع کرونا و چالش های ناشی از آن در جامعه آمریکا ممکن است دست کم تا چند ماه دیگه بطول بینجامد.

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که اکثر آمریکایی‌ها (۶۰ درصد) اعتماد اندکی نسبت به اظهارات و اطلاعات ارائه شده از سوی دونالد ترامپ درباره شیوع کرونا دارند، یا اصلا اعتمادی به حرف‌های او ندارند.

براساس جدیدترین آمارهای رسمی اعلام شده، تاکنون ۶,۵۲۴ نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده اند که ۱۱۶ فوتی داشته و از مجموع مبتلایان ۱۰۶ نفر بهبود یافته اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha