استاندار ایلام: مرز مهران برای مهار کرونا باید بسته بماند

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام بر بسته ماندن مرز بین المللی مهران به منظور مهار ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: در صورت بسته بودن مرز از تردد زوار و حمل بار از اقصی نقاط کشور جلوگیری می شود و بیماری کمتر منتشر می شود.

‍  قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه چهارشنبه در دیدار با ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق بر ضرورت راه اندازی بازارچه های چیلات، چنگوله و هلاله شمالی تاکید کرد.

سلیمانی دشتکی افزود: زیرساخت مرزهای چیلات و چنگوله آماده شده است و باتوجه به دستور معاون اول رئیس جمهوری مبنی بر ایجاد و راه اندازی مرز هلاله شمالی، زیرساخت های این مرز نیز در حال ساخت است.

استاندار ایلام با اشاره به این که پیگیری های زیادی در زمینه بازگشایی مرز چیلات انجام شده است، گفت: ما تمام زیرساخت های لازم در مرز چیلات را آماده کرده ایم و منتظر هستیم که طرف عراقی نیز پای کار بیاید و ضرورت دارد در این خصوص از طرف وزارت امورخارجه این موضوع پیگیری شود.

سلیمانی دشتکی افزود: بازگشایی مرز چیلات با توجه به کوتاهی مسیر تحول بزرگی در مراودات و مبادلات تجاری، اقتصادی و اجتماعی بین دو کشور ایران و عراق ایجاد خواهد کرد.

وی اظهار داشت: البته مرز چنگوله مورد تأیید و تصویب دولت عراق قرار گرفته است و فقط نیاز به تکمیل زیرساخت‌ها از جانب این کشور دارد.

سفیر ایران در عراق نیز در این نشست قول مساعدت و همکاری همه جانبه را برای راه‌اندازی مرزهای مورد نظر استان در دولت عراق داد.

ایرج مسجدی اظهار داشت: در زمینه همکاری های مرزی، مبادلات تجاری و ترددها هر گونه اقدام و پیگیری که لازم باشد از طریق دولت عراق انجام خواهیم داد. 

وی در این دیدار با اشاره به موضوع بیماری کرونا در کشور گفت: برای پیشگیری و مقابله با این بیماری تمام مرزهای کشور با عراق بسته شده است.

استان ایلام دارای ۴۳۰کیلومتر مرز مشترک با کشور است و از طریق مرز بین المللی مهران سالانه میلیاردها دلار کالا صادر می شود و میلیون ها نفر به ویژه ایام اربعین نیز از این مرز تردد می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha